Ekologiczne torby

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w każdym sklepie jeśli zażyczymy sobie jednorazową reklamówkę lub torby firmowe do zakupów, musimy za nie zapłacić.

Być może wpłynie to na zmianę naszego nastawienia i wszyscy staniemy się bardziej proekologiczni.

Torba na zakupy to świetny, praktyczny wynalazek, który od wieków służył kobietom w załatwianiu domowych sprawunków.

Gdy relacje w rodzinie stały się bardziej partnerskie a obowiązki domowe spadły również na panów, docenili oni trwałe torby, które zniosą obciążenie wielu produktów.

Na rynku dostępna jest cała gama toreb ekologicznych, w których składzie nie ma plastiku, metalu i innych długo biodegradowalnych materiałów, są to:
– torby papierowe – które sprawdzą się do przenoszenia lekkich przedmiotów, występują w różnych kolorach, mogą posłużyć jako opakowanie na prezent

  • torby lniane
  • torby bawełniane
  • torby jeansowe
  • torby drelichowe.

Istnieje również rozwiązanie pośrednie- trwałe torby polipropylenowe – z domieszką sztucznych składników, ale tanie i pojemne. Ich zaletą jest możliwość drukowania na nich reklam różnych firm oraz łatwość utrzymania w czystości.

W ostatnich latach ekologiczne torby to już nie tylko pożyteczny gadżet, stały się modnym dodatkiem, który podkreśla indywidualność noszącego.
Pokochali je w szczególności młodzi ludzie nosząc je na co dzień a nie jedynie na zakupy. Torby bawełniane drukowane są w designerskie wzory, częstym motywem są zabawne motta lub cytaty, które przykuwają uwagę. Napis na torbie może odzwierciedlać nawet poglądy polityczne użytkownika.
Pomyśleć tylko jaką daleką drogę przeszła zwykła siatka na zakupy do dzisiejszej, wysmakowanej formy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak odpowiednio ugościć rodzinę w naszym domu?
Jak odpowiednio ugościć rodzinę w naszym domu?
Weekendy i święta to czas sprzyjający odwiedzinom gości, najczęściej tych z naszej rodziny. Wolne dni to doskonały czas na organizację […]
Szkło hartowane na telefon – jak je przykleić i co jaki czas założyć nowe?
Szkło hartowane na telefon – jak je przykleić i co jaki czas założyć nowe?
Wiele osób stara się odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenia. Sprzętem najbardziej podatnym na usterki mechaniczne jest nasz smartfon. Współczesne telefony posiadają […]
W jaki sposób można zapobiec odwadnianiu się cery?
W jaki sposób można zapobiec odwadnianiu się cery?
Cienie pod oczami, ziemista cera, szybko pogłębiające się zmarszczki to znak, że nasza skóra jest spragniona. Odwodnienie to niestety bardzo […]