Ekologiczne torby

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Obecnie w każdym sklepie jeśli zażyczymy sobie jednorazową reklamówkę lub torby firmowe do zakupów, musimy za nie zapłacić.

Być może wpłynie to na zmianę naszego nastawienia i wszyscy staniemy się bardziej proekologiczni.

Torba na zakupy to świetny, praktyczny wynalazek, który od wieków służył kobietom w załatwianiu domowych sprawunków.

Gdy relacje w rodzinie stały się bardziej partnerskie a obowiązki domowe spadły również na panów, docenili oni trwałe torby, które zniosą obciążenie wielu produktów.

Na rynku dostępna jest cała gama toreb ekologicznych, w których składzie nie ma plastiku, metalu i innych długo biodegradowalnych materiałów, są to:
– torby papierowe – które sprawdzą się do przenoszenia lekkich przedmiotów, występują w różnych kolorach, mogą posłużyć jako opakowanie na prezent

  • torby lniane
  • torby bawełniane
  • torby jeansowe
  • torby drelichowe.

Istnieje również rozwiązanie pośrednie- trwałe torby polipropylenowe – z domieszką sztucznych składników, ale tanie i pojemne. Ich zaletą jest możliwość drukowania na nich reklam różnych firm oraz łatwość utrzymania w czystości.

W ostatnich latach ekologiczne torby to już nie tylko pożyteczny gadżet, stały się modnym dodatkiem, który podkreśla indywidualność noszącego.
Pokochali je w szczególności młodzi ludzie nosząc je na co dzień a nie jedynie na zakupy. Torby bawełniane drukowane są w designerskie wzory, częstym motywem są zabawne motta lub cytaty, które przykuwają uwagę. Napis na torbie może odzwierciedlać nawet poglądy polityczne użytkownika.
Pomyśleć tylko jaką daleką drogę przeszła zwykła siatka na zakupy do dzisiejszej, wysmakowanej formy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto zamienić swój telewizor na nowoczesny projektor?
Planując zmianę w swoim domowym kąciku telewizyjnym, coraz więcej ludzi nie może się zdecydować, czy kupić projektor, czy może nowy […]
Co warto wiedzieć przed zamontowaniem klimatyzacji w mieszkaniu?
Co warto wiedzieć przed zamontowaniem klimatyzacji w mieszkaniu?
Instalując klimatyzację w swoim domu, należy zastanowić się nad efektywnością energetyczną nowego urządzenia i dopasowaniem go do stylu życia rodziny. […]
Jak dbać o skórki przy paznokciach?
Jak dbać o skórki przy paznokciach?
Każda kobieta wie, że wypielęgnowane dłonie to jej wizytówka. Dlatego ważne są nawilżona skóra i piękne paznokcie. Nie zawsze potrzebny […]