- Wypoczynek i hobby

Najpiękniejsze parki w Warszawie

Dla wielbicieli spacerów na łonie natury nawet w tak zatłoczonym i dynamicznym mieście, jakim jest Warszawa, znajdzie się kilka miejsc, które zachwycają spokojem i bogactwem zieleni. Takie tereny będą idealne na popołudniowy relaks czy też poranny trening. Które parki w stolicy warto odwiedzić?

Łazienki Królewskie

Z pewnością nikomu nie trzeba przedstawiać tego charakterystycznego dla Warszawy zielonego terenu. Łazienki Królewskie są punktem obowiązkowym do zwiedzenia podczas pobytu w stolicy. Na terenie o powierzchni 76 hektarów znajduje się 5 ogrodów w tym Romantyczny, Modernistyczny, Królewski, Chiński i Holenderski. Poza tym nie brakuje tam także pomników i rzeźb oraz niezwykle ciekawych obiektów, takich jak Pałac na Wyspie czy Biały Domek. Park ten można zobaczyć o każdej porze roku, a wstęp do niego jest bezpłatny.

Ogród Saski

Jest to część zespołu pałacowo-ogrodowego pałacu Saskiego. Ogród Saski to najpopularniejszy park krajobrazowy w Warszawie, a znaleźć go można w Śródmieściu. Jego początki sięgają Augusta II Sasa, którego marzeniem było stworzyć zespół parkowy na miarę Wersalu. Odwiedzających czeka piękna fontanna, zegar słoneczny i wiele innych urodziwych zakątków. Teren Ogrodu Saskiego nie jest ogrodzony, więc można spacerować po nim o każdej porze dnia. Na http://kurier-warszawski.pl/category/kurier-turystyczny/ można zapoznać się z historią tego miejsca.

Park Skaryszewski

Jeden z największych parków w stolicy znajdujący się w dzielnicy Praga Południe. Ten zabytkowy ogród nosi imię Ignacego Jana Paderewskiego, które to nadano mu w okresie międzywojennym. Na terenach założonego w latach 1906-1922 Parku Skaryszewskiego wcześniej znajdowały się miejskie pastwiska. Miejsce to zostało zaprojektowane w stylu angielskim przez popularnego warszawskiego ogrodnika Franciszka Szaniora. Atrakcje czekające na spacerowiczów to przede wszystkim Jezioro Kamionkowskie, rzeźby czy rzadkie gatunki drzew. W 2009 roku Park Skaryszewski zyskał 3 miejsce w konkursie Najpiękniejszego Parku w Europie.

O wielu innych ciekawych miejscach w Warszawie można przeczytać na  http://kurier-warszawski.pl/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście − dziewięć =