- Wypoczynek i hobby

Nordic walking – jakie wyposażenie będzie do tego potrzebne?

Nordic Walking to sport, który jest coraz częściej uprawiany ale i doceniany. Dlaczego? Ponieważ potencjał tego rodzaju chodu był ukryty już dawno temu. Kojarzony ze zwykłym spacerem, mimo to angażuje więcej partii mięśniowych. Można stwierdzić, że wystarczy w końcu dodać kijki do naszego codziennego spaceru i nasza forma poprawi się diametralnie. Jest w tym trochę prawdy, ujmując oczywiście porządne przygotowanie do treningu. Jak więc zabrać się bezpiecznie i przyjemnie do Nordic Walking? 

Zacząć można wraz…

Tak naprawdę zacząć można od razu po zakupie kijków. Nie jest to sport wymagający studiowania i skrupulatnej techniki, więc wyjść i trenować można od razu. Warto jednak spojrzeć na to trochę szerzej. Mianowicie podczas intensywnego lub długotrwałego wysiłku nasze ciało daje znać, że pora odpocząć lub pewne miejsca sprawiają dyskomfort, a dalsze chodzenie pogorszy nasz stan. 

Skarpetki, buty, wygodne spodnie

Dół, jak i oczywiście cała góra, a więc koszulka (długi rękaw również), kurtka. Skarpetki powinny mieć pogrubienie przy pięcie i palcach. Obuwie, które najlepiej jest znaleźć na odpowiedniej witrynie jak np. https://www.butomaniak.pl/ to prawdopodobnie najważniejsza część zestawu. Zależnie od terenu (asfalt, szuter, leśne i lekkie trasy lub wymagające wzniesienia). Spodnie najlepiej elastyczne, by zachować pełen komfort i zakres ruchu. Kurtka typu windstopper będzie świetnym rozwiązaniem, wiatroszczelna ale również oddychająca.

Wszelkie akcesoria podczas treningu nadają nutę profesjonalizmu. Różnego rodzaju pomiary wykonywane podczas wysiłku mogą dać wskazówki, w jakim kierunku iść i wiele innych. Zegarki, opaski kompatybilne ze smartfonem, okulary przeciwsłoneczne, czapki, prawie niewidzialne schowki – to wszystko na pewno znajdzie swoje zastosowanie przy Nordic Walking.

I najważniejsze 

Przy zakupie kijków najlepiej spędzić więcej czasu, a być pewnym że starczą na długo. Muszą one przede wszystkim pasować do naszego wzrostu. Proste równanie matematyczne rozwieje wątpliwości (0.68 x wzrost w cm). Zakupić można kijki o regulowanej długości – na wypadek próbowania w trakcie treningu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

osiemnaście − trzy =