Jak tworzyć wzory na drewnie?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Drewno może nam posłużyć do tworzenia fantastycznych ozdób. Trzeba tylko wiedzieć w jaki sposób je wykonywać. Rzeźbie figurek może być zbyt trudne dla przeciętnego Kowalskiego, który nie ma doświadczenia w profesjonalnym rzeźbiarstwie. Jednak można w łatwy sposób wykonywać ciekawe wzory. Sprawdzamy jakie mamy możliwości by osiągnąć ten cel.

Obróbka mechaniczna

Jedną z najbardziej popularnych technik jest obróbka poprzez mechaniczne usuwanie materiału. Uzyskuje się to poprzez tarcie lub żłobienie. Następnie, po wpuszczeniu w wykonane wgłębienia barwnika, otrzymujemy bardzo interesujący efekt. Tutaj przyda nam się przede wszystkim tarnik do drewna, który możemy kupić w większości sklepów budowlanych, lub też zamówić przez internet. Jego użycie jest proste, poradzi sobie nawet całkowity laik. W obróbce można bardzo szybko dojść do dużej wprawy i tworzyć wzory na tyle ciekawe, że będą one nadawały się na sprzedaż.

Wypalanie termiczne

Drugą opcją jest wykorzystanie wysokiej temperatury. Tutaj nie ma już konieczności stosowania barwników, ponieważ taki rodzaj obróbki doprowadza do automatycznej zmiany koloru drewna. Można tutaj wykorzystać prąd elektryczny pod wysokim napięciem, co pozwoli nam wykonać ciekawe wzory Lichtenberga. Nie musimy tutaj nawet zbytnio angażować się w pracę, jednak trzeba uważać by nie wyrządzić sobie krzywdy. Druga opcja to specjalna wypalarka do drewna, która pracuje z wykorzystaniem gazu. Za jej pomocą można miejscowo podgrzać materiał do wysokiej temperatury, dzięki czemu zostaną na nim trwale wypalone wzory.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Etui – użyteczny dodatek do elektroniki
Sprzęty elektroniczne to nasze narzędzie pracy i rozrywki, używamy ich w domu, w pracy czy w parku, ale także w […]
Ubiór medyka w karetce – dlaczego musi on być dobrze widoczny?
Ubiór medyka w karetce – dlaczego musi on być dobrze widoczny?
Wymagania dotyczące ubioru ratownika medycznego związane są zarówno z obowiązującymi przepisami, jak i jego wygodą. W związku z tym strój […]
Jak zaplanować wyjazd do Holandii?
Jak zaplanować wyjazd do Holandii?
Jeżeli jesteś przedsiębiorcą działającym na terenie całego województwa pomorskiego i tam także masz swoją siedzibę i rodzaj prowadzonej przez Ciebie […]