- Przemysł i technika

Lustra drogowe – rodzaje i zastosowanie

Bezpieczeństwo w terenach zabudowanych musi być gwarantowane wszystkim uczestnikom ruchu drogowego. Szczególnie niebezpiecznie są takie skrzyżowania, gdzie nie można wcześniej ocenić sytuacji na drodze z powodu słabej widoczności. Dzieje się tak, wtedy kiedy są przeszkody architektoniczne lub drogi przecinają się pod dużym kątem. W celu zwiększenia komfortu jazdy warto, aby zarządca drogi zamontował w newralgicznych miejscach lustra drogowe.

Pozwalają one na szybką reakcję na zbliżający się pojazd z przeciwnej strony. Lustra wykonane są z różnych materiałów, w zależności gdzie będą montowanie i jakie czynniki szkodliwe mogą wystąpić. Najbardziej popularne są takie ze szkła akrylowego. Sklep drogowy w Krakowie oferuje lustra odporne na akty wandalizmu, ponieważ wykonane są ze stali nierdzewnej. Otoczenie brzegów lustra elementami odblaskowymi ułatwia jego zauważenie.

Rodzaje luster drogowych

Każde lustro ma wyznaczoną przez producenta odległość, z jakiej kierujący dostrzeże odbicie obrazu z ulicy sąsiedniej. W ten sposób można dobrać odpowiednie parametry do aktualnej sieci drób i zagrożeń. Jeżeli skrzyżowanie jest bardziej skomplikowane, może być konieczne zastosowanie lustra szerokokątnego. Inaczej załamują one odbicie, aby dostrzec, można było więcej szczegółów aktualnego ruchu drogowego obrębie skrzyżowania.

Klasyczne lustra drogowe występują w kształcie kół lub prostokątów, przez co łatwiej dopasować je do systemu oznaczeń oraz miejsca montażu w pobliżu drogi, lub budynku znajdującego się przy skrzyżowaniu. Wiele z tych rodzajów można dostać na https://www.matech.com.pl/pl/urzadzenia-bezpieczenstwa-ruchu-drogowego/lustra-drogowe-przemyslowe-uniwersalne/lustra-drogowe

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

piętnaście − 14 =