Jak znaleźć prawnika dla firmy?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wiele firm, zwłaszcza tych, które szybko się rozrastają, potrzebuje tego, by od czasu do czasu skorzystać z usług prawnika. Przydaje się to na przykład wtedy, kiedy trzeba opracować wewnętrzny firmowy regulamin, lub chociażby regulamin i politykę prywatności dla strony internetowej. To prostsze przykłady, bo pomoc prawnika może się też okazać niezbędna w innych sytuacjach, na przykład wtedy, gdy ktoś oskarży nas o plagiat, bądź sam skopiuje nasze wyroby. Wtedy też jedynym wyjściem może się okazać skierowanie sprawy do sądu, chociaż dobra kancelaria prawna (np. ta http://www.palucki.pl/) powinna raczej unikać takiej konfrontacji, najpierw próbując rozwiązać problem w sposób polubowny.

Jaki powinien być prawnik dla biznesu ?

Prawnik, któremu zlecimy prowadzenie firmowych spraw sam powinien mieć kontakt z biznesem. Jeśli prowadzi firmę, to już dobry znak, że będzie potrafił zrozumieć nasze wymagania. To jednak nie wszystko – zwróćmy uwagę na sposób komunikacji – czy taka osoba sama odpowiada na maile, czy też zleca prowadzenie korespondencji asystentce. Znaczenie ma też kontakt telefoniczny i to, czy możemy się dodzwonić do naszego adwokata. Najlepiej szukać takiej osoby w internecie sprawdzając, czyją specjalizacją jest obsługa prawna firm Kraków. Wtedy to mamy gwarancję, że wynajęta przez nas kancelaria na pewno będzie znała się na rzeczy. Warto też dopytać, jakie sprawy były wcześniej prowadzone oraz jak się kończyły. Dobry prawnik to podstawa w każdej rozwijającej się firmie, bo nigdy nie wiadomo, kiedy jego udział będzie niezbędny.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Soki tłoczone, czy z koncentratu?
Soki tłoczone, czy z koncentratu?
Wiele mówi się o tym, że picie soków jest bardzo zdrowe, lecz warto zwrócić uwagę na różnice w produktach, które […]
Elektronika cyfrowa – co warto wiedzieć?
Elektronika cyfrowa – co warto wiedzieć?
Elektronika to szeroka dziedzina techniki i nauki, która zajmuje się przede wszystkim wytwarzaniem i przetwarzaniem sygnałów prądowych i napięciowych poprzez […]
Etui – użyteczny dodatek do elektroniki
Sprzęty elektroniczne to nasze narzędzie pracy i rozrywki, używamy ich w domu, w pracy czy w parku, ale także w […]