- Biznes i marketing

Jakimi sposobami można budować zaangażowanie i motywację swoich pracowników?

Motywacja i zaangażowanie pracowników to dwa ściśle powiązane ze sobą czynniki, które mogą zadecydować o sukcesie lub porażce Twojej firmy. Wysoko zmotywowany, zaangażowany pracownik jest bardziej prawdopodobne, że będzie wydajny, zaangażowany w sukces firmy i jej misję oraz lojalny wobec Twojej organizacji. Jest to możliwe dzięki sprawdzonym rozwiązaniom, jakie są prezentowane m.in. przez worksmile.com ale także przez odpowiednie podejście do pracownika.

Z drugiej strony, niezmotywowani pracownicy nie będą osiągać najlepszych wyników, a nawet mogą stanowić zagrożenie dla firmy, jeśli nie będą czuli się wystarczająco zaangażowani, aby ciężko pracować.

Istnieje wiele sposobów na budowanie zaangażowania pracowników w pracy. Oto kilka z nich:

Oferuj pracę pełną wyzwań

Pracownicy chcą czuć się pełni wyzwań i doceniani. Chcą mieć swój wkład w rozwój organizacji, więc daj im taką możliwość. Upewnij się, że wiedzą, jakie są cele firmy i jak ich praca je wspiera, a następnie pozwól im się tym zająć.

Nie stosuj mikromanipulacji w pracy pracowników

Pracownicy, którzy są poddawani mikromanagementowi, czują, że nie można im ufać ani ich szanować, co sprawia, że są mniej zaangażowani w swoją pracę. Zamiast mikrozarządzania, daj pracownikom jasne instrukcje dotyczące tego, co należy zrobić, a następnie pozwól im się tym zająć – w razie problemów zawsze możesz później przekazać informacje zwrotne.

Zaproponuj elastyczne warunki pracy

Niektórzy ludzie wolą pracować w domu, a inni wolą pracować w biurze w określonych godzinach dnia; cokolwiek jest dla Ciebie najlepsze, jest w porządku, o ile nie zakłóca zbytnio wydajności lub harmonogramów pracy innych pracowników. Nawet jeśli niektórzy ludzie nie korzystają z elastycznych form pracy, ci, którzy z nich korzystają, docenią fakt, że są one dostępne, co oznacza więcej zadowolonych pracowników!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 + siedemnaście =