- Dom i ogród

Wyposażenie łóżeczka dziecięcego

Doskonale wyposażone łóżeczko to idealne miejsce na komfortowy wypoczynek naszego maluszka. Musi ono przede wszystkim zapewniać mu wysoki poziom bezpieczeństwa – w tym przypadku wygląd i estetyka to parametry drugoplanowe. Podstawą są oczywiście rozwiązania gwarantujące dziecku przyjemny i spokojny relaks, takie jak miękki materac czy wałki niemowlęce pod głowę. Pozostałe kluczowe elementy wyposażenia zostaną wymienione i pokrótce opisane w kolejnym akapicie. 

Priorytetem jest wygoda i funkcjonalność

Podstawowym akcesorium w łóżeczku dziecięcym jest pościel, która powinna być wykonana z naturalnych tkanin – najlepiej dzianiny wiskozowej z dodatkiem bambusa. Zadbajmy o to, aby posiadała specjalny atest i certyfikat potwierdzający brak szkodliwych substancji w postaci barwników azowych, metali ciężkich oraz fenoli. Kolejnym elementem jest materac. Musi on być sprężysty i gwarantować doskonałe podparcie dla ciała, dlatego zaleca się kupowanie modeli lateksowych lub piankowych, ewentualnie tzw. mat roślinnych, posiadających silne właściwości bakteriobójcze.

Nie obejdzie się również bez prześcieradła (koniecznie z gumką, bo dobrze przylega do materaca i nie ściąga się), a także przykryć w postaci kocyków takich jak te dostępne na https://lulando.pl/pol_m_AKCESORIA-DLA-NIEMOWLAT_KOCYKI-MINKY-1418.html,  otulaczy albo śpiworków (naturalne tkaniny dostosowane pod względem grubości do konkretnej pory roku). Jeśli chodzi o poduszkę, to w przypadku niemowląt do pierwszego roku życia nie jest ona w ogóle konieczna, bo naturalną pozycją jest dla nich leżenie na plecach. Przy łóżeczku powinno się też znaleźć dodatkowe wyposażenie, w tym zwłaszcza fotelik do karmienia, organizer do przechowywania pieluch i kosmetyków, przewijak oraz lampka emitująca ciepłe, relaksacyjne światło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

1 × pięć =