Co mężczyzna powinien ubrać na rozmowę o pracę?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rozmowa o pracę to niezwykle ważna sytuacja, w której należy wykazać się umiejętnościami, związanymi z podejmowanym stanowiskiem oraz zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Jednym z aspektów tej prezentacji z pewnością jest odpowiednio dopasowany do okazji ubiór. Powinien on być schludny, stosunkowo elegancki, gdyż świadczy on nie tylko o naszym guście, ale przede wszystkim o stosunku do rozmówcy i pracy.

Odpowiednie stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną

Przed udaniem się na rozmowę dobrze jest rozeznać się na temat dress codu panującego w firmie. W biurowcu dobre wrażenie na pewno zrobi ubranie się w elegancką marynarkę i koszulę oraz zależnie od stanowiska, wizytowe lub casualowe spodnie. Koszula powinna być w stonowanym kolorze a marynarka najlepiej w odcieniach szarości, grafitu lub granatu, który bezpośrednio kojarzy się z powagą i profesjonalizmem. Stylizacji dopełni odpowiednio dopasowany zegarek ze skórzanym paskiem oraz modny sygnet.

Aby odpowiednio wypaść na rozmowie o pracę, warto też przyjrzeć się butom męskim, które często są pomijane w różnych poradnikach. Najlepsze będą tutaj buty wizytowe, takie jak wiązane półbuty ze skóry naturalnej lub ekologicznej w stylu derby, bardzo modne i nadające się na różne pory roku mokasyny albo loafersy. Zwłaszcza te ostatnie świetnie nadadzą się w nieco bardziej casualowej stylizacji na rozmowę z pracodawcą, który nie tylko ceni sobie nienaganny wygląd, ale też doceni umiejętność posługiwania się modą jako środkiem do pokazania swojej osobowości.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie są zalety szamb wykonanych z betonu?
Jakie są zalety szamb wykonanych z betonu?
Czasami podłączenie budynku mieszkalnego do kanalizacji nie jest możliwe. W takiej sytuacji wyjątkowo rozsądnym rozwiązaniem okazuje się zainwestowanie w bezodpływowy […]
Jakie cechy powinna spełniać dobra szkoła jazdy?
Jakie cechy powinna spełniać dobra szkoła jazdy?
Dobra szkoła jazdy to taka, która posiada przyjazne i wspierające środowisko, w którym instruktor dba o Państwa jako o jednostkę, […]
Wybór łóżka do sypialni
Wybór łóżka do sypialni
Sypialnie to miejsce szczególne w każdym domu, czy mieszkaniu. W związku z tym, że spędza się w niej sporo czasu, […]