- Styl życia

Co mężczyzna powinien ubrać na rozmowę o pracę?

Rozmowa o pracę to niezwykle ważna sytuacja, w której należy wykazać się umiejętnościami, związanymi z podejmowanym stanowiskiem oraz zaprezentować się w jak najlepszym świetle. Jednym z aspektów tej prezentacji z pewnością jest odpowiednio dopasowany do okazji ubiór. Powinien on być schludny, stosunkowo elegancki, gdyż świadczy on nie tylko o naszym guście, ale przede wszystkim o stosunku do rozmówcy i pracy.

Odpowiednie stylizacje na rozmowę kwalifikacyjną

Przed udaniem się na rozmowę dobrze jest rozeznać się na temat dress codu panującego w firmie. W biurowcu dobre wrażenie na pewno zrobi ubranie się w elegancką marynarkę i koszulę oraz zależnie od stanowiska, wizytowe lub casualowe spodnie. Koszula powinna być w stonowanym kolorze a marynarka najlepiej w odcieniach szarości, grafitu lub granatu, który bezpośrednio kojarzy się z powagą i profesjonalizmem. Stylizacji dopełni odpowiednio dopasowany zegarek ze skórzanym paskiem oraz modny sygnet.

Aby odpowiednio wypaść na rozmowie o pracę, warto też przyjrzeć się butom męskim, które często są pomijane w różnych poradnikach. Najlepsze będą tutaj buty wizytowe, takie jak wiązane półbuty ze skóry naturalnej lub ekologicznej w stylu derby, bardzo modne i nadające się na różne pory roku mokasyny albo loafersy. Zwłaszcza te ostatnie świetnie nadadzą się w nieco bardziej casualowej stylizacji na rozmowę z pracodawcą, który nie tylko ceni sobie nienaganny wygląd, ale też doceni umiejętność posługiwania się modą jako środkiem do pokazania swojej osobowości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć − dziewięć =