- Medycyna i zdrowie

Nawilżona skóra sekretem długiej młodości

Woda w komórkach skóry odpowiada za przebieg wielu procesów komórkowych, w tym odnowy naskórka, a do tego umożliwia prawidłową budowę włókien kolagenowych i elastyny. Włókna te odpowiadają z kolei za jędrną, sprężystą skórę bez zmarszczek. W dodatku nawilżony naskórek posiada płaszcz hydrolipidowy, który zapobiega podrażnieniom. Nawilżenie skóry jest więc podstawą młodego i zdrowego wyglądu.

Sposoby na intensywne nawilżanie skóry

Nawilżając skórę powinniśmy działać od wewnątrz i od zewnątrz. Podstawą jest zdrowa dieta i wypijanie odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Powinniśmy też używać odpowiednie kosmetyki nawilżające. Kremy, balsamy, serum, produkty typu strengthening bodyoil, są niezastąpione. Intensywnie nawilżają skórę także kremy przeciwzmarszczkowe – anti wrinkle cream.
Nawilżanie skóry będzie skuteczniejsze jeśli będziemy dbali o prawidłowe oczyszczanie skóry i jej regularne złuszczanie. Nie można też skupiać się wyłącznie na twarzy – należy nawilżać skórę całego ciała, w tym szczególnie delikatne obszary jak okolice oczu, szyja i dekolt.

Przeciwdziałanie

W trosce o młody i piękny wygląd należy też unikać tego, co powoduje zbytnie wysuszenie skóry. Bez wątpienia nadmierne opalanie się zarówno na słońcu, jak i w solarium znajduje się na górze listy. Niewskazane jest też palenie, narażanie skóry na ekstremalne temperatury, a także częste przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach.

Nawilżać skórę należy w każdym wieku i o każdej porze roku, także zimą. Warto też pamiętać, że dotyczy to także posiadaczy tłustej i mieszanej cery.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

szesnaście − 1 =