- Styl życia

Jak podróżować, bojąc się latać?

Lęk przed lataniem trudno jest przezwyciężyć. Nie wiąże się on jedynie z lękiem wysokości. Do samolotu niechętnie wsiadają również osoby, którym trudno jest zaufać nowoczesnej technice. Tego środka transportu unikają też cierpiący na klaustrofobię oraz ci, którzy troszczą się o środowisko. Nie oznacza to jednak, że każda z tych osób musi zrezygnować z dalekich podróży. Istnieją przecież alternatywy.

Najpopularniejsze rozwiązanie

Być może trudno w to uwierzyć, ale w porównaniu do samolotu, samochód jest pojazdem bardziej przyjaznym dla środowiska, produkuje bowiem dużo mniejszą ilość spalin. Zamiast więc kupować bilet na samolot do Pragi czy Budapesztu, możemy do każdego z tych miast wybrać się własnym autem. Jest to wygodna alternatywa, ale nie każdemu przypadnie ona do gustu.

Niektórzy z nas nie czują się bowiem komfortowo, prowadząc samochód na dłuższych dystansach. W przypadku popularnych tras możemy na szczęście przebierać w ofertach różnych przewoźników. Przykładowo, busy do Niemiec z Poznania czy Warszawy kursują regularnie. Najczęściej korzystają z nich sezonowi pracownicy, ale nie tylko.

Szybciej i taniej

Wybierając podróż busem zamiast własnego samochodu, oszczędzamy czas i pieniądze. W przypadku dłuższych odcinków, na pokładzie prawdopodobnie będzie dwóch kierowców. Pokonując tę trasę w pojedynkę, musimy przerwać podróż za każdym razem, gdy dopadnie nas zmęczenie, naturalnie trwa więc ona dłużej. Co więcej, bilety na busy Niemcy Gdańsk czy Czechy Kraków zazwyczaj są dużo tańsze niż paliwo, które spalilibyśmy, decydując się na podróż własnym autem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 × 2 =