- Styl życia

Serum, żel, peeling – dlaczego warto ich używać?

Dbanie o młody wygląd i spowolnienie starzenia się skóry to zadania niewymagające dużego wysiłku, ale odpowiedniej w tym celu wiedzy. Pielęgnacji cery nie należy ograniczać do jednego kosmetyku lub co gorsza, całkowicie z niej rezygnować. Jak poradzić sobie z wielością produktów, których przeznaczenie często jest niezrozumiałe?

Wieloetapowe nawilżanie skóry

Ograniczanie pielęgnacji cery do nakładania kremu może skutkować przesuszeniem i łuszczeniem się skóry. Odpowiednie nawilżenie należy rozpocząć od użycia serum. Ma delikatniejszą konsystencję niż krem, równocześnie silniej nawilżając i odżywiając skórę. Zawarte w nim składniki sprawiają, że skóra staje się gładsza i delikatniejsza. Osoby chcące jeszcze lepiej odżywić skórę mogą sięgnąć po emulsje lub koncentraty, posiadające intensywnie skumulowane składniki aktywne. Sklep https://sklep.jld.pl/ posiada szeroką ofertę tych kosmetyków, pozwalając pielęgnacyjnemu nowicjuszowi na skompletowanie odpowiedniego zestawu.

Odpowiednie oczyszczanie podstawą pielęgnacji

Aby pozwolić kosmetykom nawilżającym odpowiednie działanie, należy zacząć od dokładnego oczyszczenia cery przed ich nałożeniem. W codziennej pielęgnacji znakomicie sprawdzą się żele myjące lub delikatne pianki, które w szybki sposób pozwalają usunąć nagromadzony w ciągu dnia pot, brud i resztki makijażu. Dla dokładnego oczyszczenia skóry zaleca się stosowanie peelingów, które stosowane raz na tydzień pozwalają na pozbycie się złuszczanego naskórka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedem + 12 =