- Dom i ogród

Co zawiesić na okno w salonie?

Aranżacja salonu może być prawdziwym koszmarem lub świetnym zajęciem, jeśli tylko wszystkie zamierzenia zostaną wcześniej przemyślane i zaplanowane. Dodatki ozdobne wnoszą do pomieszczenia powiew świeżości oraz przytulną atmosferę. Jednym z takich elementów są firany do pokoju. Dzięki nim okno nie wydaje się puste i smutne, lecz nabiera ciekawego wyrazu. Inną funkcją, którą mogą pełnić firanki, jest osłonięcie wnętrza pomieszczenia przed ciekawskimi sąsiadami, jednocześnie nie odcinając dostępu światła dziennego. Jak ciekawie zaadoptować przestrzeń okienną?

Połączenie funkcjonalności oraz dobrego smaku

Na początek konieczne jest zmierzenie okna i ustalenie, czy są to wymiary standardowe. Jeśli zapisana wielkość znajduje się poza klasycznymi granicami rozmiarów, trzeba się liczyć z zamawianiem tekstyliów pod specjalną wielkość. To, co zawiśnie w oknie, zależy od potrzeb właściciela. Przykładowo, jeżeli okna są skierowane na konkretną stronę świata umożliwiającą nadmierne nasłonecznienie rano lub wieczorem, warto zainwestować w rolety. Pozwoli to na wygodne oglądanie telewizji lub czytanie.

Kolejnym pomysłem jest wykorzystanie kolorowych, tiulowych materiałów, które świetnie zgrają się z mlecznymi firanami. Takie połączenia można wyśmienicie dopasować do wnętrza i innych dodatków. Popularnym wyborem jest zdecydowanie się na firany gipiurowe. To bardzo elegancki i funkcjonalny produkt. Taki rodzaj firanek jest pięknie wykończony i nie wymaga dodatkowych poprawek. Nie wolno zapomnieć o zasłonach, które nie tylko ukryją szpecące wywietrzniki lub rurki, ale również wprowadzą intymny nastrój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − 3 =