- Styl życia

Sianokiszonka – czym jest i sposoby na jej przechowywanie

Sianokiszonka jest doskonałym rozwiązaniem w żywieniu zwierząt gospodarskich, ponieważ ma wysoką zawartość energii i białka. Sianokiszonka jest dostępna od lat, ale wielu hodowców przestawiło się na uprawę siana z lucerny ze względu na zwiększony popyt na tę roślinę.

Problem z sianem polega na tym, że może się ono zepsuć, jeśli nie jest odpowiednio przechowywane. Jeśli planujesz karmić swoje zwierzęta sianem jako częścią ich diety, oto kilka wskazówek dotyczących jego właściwego przechowywania:

Hodowcy mogą chcieć rozważyć sprzedaż sianokiszonki jak najszybciej po zbiorach. Pozwoli im to uzyskać najwięcej pieniędzy za swoje zbiory i zapewni, że sprzedadzą wszystko, zanim zacznie się psuć. Ważne jest, aby rolnicy śledzili, kiedy będą musieli nakarmić swoje zwierzęta, aby nie skończyć z zepsutym sianem na rękach.

Jeśli nie możesz sprzedać całej sianokiszonki od razu, pamiętaj, aby przechowywać ją w suchym miejscu, gdzie temperatura utrzymuje się poniżej 70 stopni Fahrenheita (21 stopni Celsjusza). Pomieszczenie, w którym przechowujesz paszę, powinno być dobrze wentylowane, aby powietrze mogło krążyć po całym budynku, nie narażając paszy na wilgoć lub uszkodzenia termiczne spowodowane ekspozycją na światło słoneczne. Do przechowywania sianokiszonki warto rozważyć również zakup specjalnej folii, która dostępna jest m.in. pod adresem https://www.rol-pol.com.pl/folie-do-sianokiszonki/.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

18 − 16 =