- Medycyna i zdrowie

Zastosowanie oliwy z oliwek – wykorzystanie w kosmetyce

Oliwa z oliwek posiada wiele wspaniałych właściwości. Najbardziej znane są oczywiście te spożywcze i zdrowotne – oliwa to pyszny dodatek do dań, który nie tylko wzbogaca ich smak, ale również wywiera bardzo korzystny wpływ na zdrowie. Coraz więcej osób przekonuje się też, że można ją stosować w nieco inny sposób, a dokładniej w celu zadbania o swoją urodę. Jak więc można ją wykorzystać?

Włosy kochają oliwę z oliwek

Olejowanie włosów jest obecnie jednym z podstawowych zabiegów pielęgnacyjnych włosomaniaczek. Można w ten sposób wykorzystywać różnego rodzaju oleje (oraz ich mieszanki), a także oliwę z oliwek. Sprawdzi się ona w przypadku włosów, które wymagają intensywnego nawilżenia oraz odżywienia, wspomaga ich regenerację, a także zabezpieczy końcówki przed rozdwajaniem. Olejowanie kosmyków oliwą warto wykonywać dwa razy w tygodniu – aplikując dobrej jakości oliwę z oliwek na suche włosy i pozostawiając je tak na kilka godzin (a najlepiej całą noc). Można również wzbogacić maskę lub odżywkę do włosów odrobiną oliwy – będą bardziej lśniące i wyraźnie odżywione.

Nawilżona i promienna cera

W jaki sposób można wykorzystać oliwę do dbania o cerę? Bardzo prosto! Dodając do niej zmielone płatki owsiane otrzymuje się domowy peeling rozświetlający. Po wymieszaniu zaś z miodem i żółtkiem – nawilżającą maskę przeciwzmarszczkową. Istotna jest przy tym jakość i pochodzenie oliwy. Nie jest tajemnicą, że najlepsze są oliwy pochodzące z Grecji i Hiszpanii. Odpowiednim miejscem do ich zakupu będzie zaś sklep oferujący towary, których dostarcza bezpośredni importer oliwy z oliwek. Wówczas można mieć pewność ich jakości, właściwości oraz wyjątkowego smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwanaście + 5 =