- Przemysł i technika

Jaki sprzęt przyda się grafikowi?

Praca grafika komputerowego wymaga zarówno posiadania wysokich umiejętności, jak i odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Nawet najlepszy specjalista nie będzie bowiem w stanie stworzyć niesamowitych prac bez korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i zaawansowanych programów. Grafik funkcjonujący na rynku od dłuższego czasu ma już zazwyczaj wypracowany własny system pracy i doskonale wie, jakich urządzeń i akcesoriów powinien używać, ale osoba początkująca może mieć z tym spory problem.

Komputer stacjonarny to nie wszystko

W codziennej pracy grafikowi przyda się przede wszystkim komputer stacjonarny z bardzo dobrym monitorem (z matową matrycą, obecnie najpopularniejsze są monitory 4k) i wydajnymi podzespołami. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie znacznie ogranicza mobilność, a specjalista od tworzenia grafiki często pracuje zdalnie poza biurem czy nawet domem. W tym wypadku warto, aby zaopatrzył się w dobry laptop, który powinien posiadać:

– mocny procesor – najlepiej Intel Core i7 albo Intel Xeon

– zaawansowaną kartę grafiki – przyda się do tworzenia skomplikowanych projektów, dlatego warto się zdecydować na kartę NVidia lub AMD

– wydajną pamięć RAM – dzięki niej przetwarzanie danych w programach graficznych będzie szybkie i bezproblemowe

Co istotne, kupując laptop wcale nie trzeba rezygnować z monitora o dużej przekątnej ekranu. Można bowiem bez trudu podłączyć do komputera przenośnego zewnętrzny monitor i korzystać z dwóch ekranów. Taką możliwość dają choćby bardzo popularne w ostatnich latach komputery Dell dostępne np.na  https://cebit-it.pl/12-komputery-dell. Oprócz laptopa grafikowi przyda się jeszcze tablet graficzny oraz pióro przeznaczone do rysowania po urządzeniach dotykowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

16 − jeden =