- Przemysł i technika

Jaki sprzęt przyda się grafikowi?

Praca grafika komputerowego wymaga zarówno posiadania wysokich umiejętności, jak i odpowiedniego sprzętu i oprogramowania. Nawet najlepszy specjalista nie będzie bowiem w stanie stworzyć niesamowitych prac bez korzystania z nowoczesnych rozwiązań technologicznych i zaawansowanych programów. Grafik funkcjonujący na rynku od dłuższego czasu ma już zazwyczaj wypracowany własny system pracy i doskonale wie, jakich urządzeń i akcesoriów powinien używać, ale osoba początkująca może mieć z tym spory problem.

Komputer stacjonarny to nie wszystko

W codziennej pracy grafikowi przyda się przede wszystkim komputer stacjonarny z bardzo dobrym monitorem (z matową matrycą, obecnie najpopularniejsze są monitory 4k) i wydajnymi podzespołami. Należy jednak pamiętać, że to rozwiązanie znacznie ogranicza mobilność, a specjalista od tworzenia grafiki często pracuje zdalnie poza biurem czy nawet domem. W tym wypadku warto, aby zaopatrzył się w dobry laptop, który powinien posiadać:

– mocny procesor – najlepiej Intel Core i7 albo Intel Xeon

– zaawansowaną kartę grafiki – przyda się do tworzenia skomplikowanych projektów, dlatego warto się zdecydować na kartę NVidia lub AMD

– wydajną pamięć RAM – dzięki niej przetwarzanie danych w programach graficznych będzie szybkie i bezproblemowe

Co istotne, kupując laptop wcale nie trzeba rezygnować z monitora o dużej przekątnej ekranu. Można bowiem bez trudu podłączyć do komputera przenośnego zewnętrzny monitor i korzystać z dwóch ekranów. Taką możliwość dają choćby bardzo popularne w ostatnich latach komputery Dell dostępne np.na  https://cebit-it.pl/12-komputery-dell. Oprócz laptopa grafikowi przyda się jeszcze tablet graficzny oraz pióro przeznaczone do rysowania po urządzeniach dotykowych.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

20 − 3 =