- Dom i ogród

Najmodniejsze wzory dywanów

Od kilku już lat do łask wracają dywany, czyli jedne z najstarszych dekoracji przeznaczonych do mieszkań. Obecnie pełnią jednak nieco inną rolę niż w dawnych czasach, ponieważ służą nie tylko do podkreślenia charakteru wnętrza, ale stanowią również istotny element wyposażenia i pełnią rolę użytkową. Ich wybór powinien być przemyślany pod kątem materiału wykonania oraz wzornictwa. Wiele interesujących dywanów znajdziemy w tym sklepie internetowym: https://dywanowo.pl/pl/c/Dywany/28

Niepowtarzalność to cecha wiodąca

W tym roku królują przede wszystkim dywany w asymetryczne wzory geometryczne (trójkąty, romby, koła, sześciany, elipsy itp.), nawiązujące bezpośrednio do stylistyki retro, w tym szczególnie do lat 70. XX wieku. Modne są także produkty ozdobione wzorami florystycznymi oraz utrzymane w odważnych zestawieniach kolorystycznych. Jeśli chodzi o te ostatnie, to prym wiodą czarno-białe pasy, ponieważ wprowadzają do wnętrz niepowtarzalny akcent modernistyczny. Oprócz tego dużym powodzeniem cieszą się modele tkane ręcznie i spersonalizowane – dodają one bowiem pomieszczeniom ekskluzywności, a jednocześnie niesamowitej oryginalności.

Na uwagę zasługują ponadto dywany z kolorowymi frędzlami (doskonale wpasowujące się do pomieszczeń zaaranżowanych w stylu eklektycznym i boho), a także egzemplarze wykonane z juty o płóciennym splocie, będące doskonałą alternatywą dla drogich produktów z wełny i jedwabiu. Popularne są też dywany dziecięce z wysokim runem, odznaczające się ponadprzeciętnie wysoką miękkością. Są one jednokolorowe lub posiadają fantazyjne wzory nawiązujące do bajek.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sześć + trzynaście =