Co wpływa na jakość palenia fajki wodnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe rozpalanie fajki wodnej nie jest trudne, jednak perfekcyjne opanowanie tej sztuki wymaga pewnej praktyki. Jest kilka bardzo ważnych elementów, które mają duży wpływ na komfort palenia.

Odpowiedni węgiel

Nie tylko sam poziom rozpalenia węgla ma wpływ na to, jak się on pali. Niektóre węgielki dają niższą temperaturę, produkują więcej popiołu czy dają nieprzyjemny posmak. Dobrej jakości węgle naturalne, takie jak Tom Cococha pozwolą nam uzyskać odpowiednia temperaturę.

Komin, szczypce i pierścień

Są różne akcesoria do shishy Al Papcio, które pozwolą nam szybciej rozpalić tytoń. Komin podnosi znacznie temperaturę w cybuchu, oraz pozwala równomiernie ogrzać tytoń. Pod koniec palenia, pomoże on na utrzymywanie wysokiej temperatury, nawet jeżeli używamy mocno wypalonych węgli. Należy jednak pamiętać, by nie trzymać komina założonego cały czas. Możemy przez niego przypalić tytoń.

Szczypce pomogą nam nie tylko na manewrowanie rozpalonymi węglami, ale podczas nakładania tytoniu, mały szpikulec umożliwi szybkie zrobienie dziurek w folii, oraz ułożenie tytoniu w cybuchu bez brudzenia rąk.

Bardzo tanią i skuteczną metodą na ułatwienie palenia jest pierścień. Można go wykonać samemu z folii aluminiowej, jednak dobrej jakości pierścień to koszt ok. 10 zł. Zakładamy go na cybuch i przykrywamy podziurkowaną folią. Dzięki temu, zwiększamy dystans między tytoniem a węglem. Wtedy tytoń się nie przypala, a węgiel ma lepszy przepływ powietrza wokół siebie, co powoduje, że nie przygasa od spodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto stosować pomadki do ust?
Wykonywanie codziennego makijażu bywa czasochłonne, szczególnie jeśli podkreślamy głównie oczy. Aby uzyskać efektowny wygląd, używamy przynajmniej kilku produktów – eyelinera, […]
Jakiego rodzaju funkcjonalności mają współcześnie produkowane maszyny do szycia?
Maszyny do szycia z biegiem lat uległy drastycznemu unowocześnieniu. Mimo że wielu ludzi wciąż wyobraża je sobie jako tradycyjne sprzęty […]
Dlaczego sporty walki są dobrym pomysłem dla najmłodszych?
Dlaczego sporty walki są dobrym pomysłem dla najmłodszych?
Trening sztuk walki zyskuje coraz więcej zwolenników. Wiele osób docenia bowiem korzystny wpływ tego typu dyscyplin na kondycję organizmu. Co […]