Co wpływa na jakość palenia fajki wodnej?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Prawidłowe rozpalanie fajki wodnej nie jest trudne, jednak perfekcyjne opanowanie tej sztuki wymaga pewnej praktyki. Jest kilka bardzo ważnych elementów, które mają duży wpływ na komfort palenia.

Odpowiedni węgiel

Nie tylko sam poziom rozpalenia węgla ma wpływ na to, jak się on pali. Niektóre węgielki dają niższą temperaturę, produkują więcej popiołu czy dają nieprzyjemny posmak. Dobrej jakości węgle naturalne, takie jak Tom Cococha pozwolą nam uzyskać odpowiednia temperaturę.

Komin, szczypce i pierścień

Są różne akcesoria do shishy Al Papcio, które pozwolą nam szybciej rozpalić tytoń. Komin podnosi znacznie temperaturę w cybuchu, oraz pozwala równomiernie ogrzać tytoń. Pod koniec palenia, pomoże on na utrzymywanie wysokiej temperatury, nawet jeżeli używamy mocno wypalonych węgli. Należy jednak pamiętać, by nie trzymać komina założonego cały czas. Możemy przez niego przypalić tytoń.

Szczypce pomogą nam nie tylko na manewrowanie rozpalonymi węglami, ale podczas nakładania tytoniu, mały szpikulec umożliwi szybkie zrobienie dziurek w folii, oraz ułożenie tytoniu w cybuchu bez brudzenia rąk.

Bardzo tanią i skuteczną metodą na ułatwienie palenia jest pierścień. Można go wykonać samemu z folii aluminiowej, jednak dobrej jakości pierścień to koszt ok. 10 zł. Zakładamy go na cybuch i przykrywamy podziurkowaną folią. Dzięki temu, zwiększamy dystans między tytoniem a węglem. Wtedy tytoń się nie przypala, a węgiel ma lepszy przepływ powietrza wokół siebie, co powoduje, że nie przygasa od spodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Masz hashimoto? Oto poradnik przetrwania
Masz hashimoto? Oto poradnik przetrwania
Choroba Hashimoto to stan, w którym Twój układ odpornościowy atakuje Twoją tarczycę. Twoja tarczyca jest małym gruczołem w kształcie motyla […]
Niecodzienne zastosowanie czekolady
Na przestrzeni wieków produkt ten ewoluował w znacznym stopniu i dziś można dostrzec jego zastosowanie w różnych, często zaskakujących dziedzinach. […]
Rozwój dziecka a zabawki edukacyjne
Prawidłowy rozwój dziecka odgrywa niezwykle istotną rolę zarówno w jego życiu, jak i w życiu rodziców. Robią oni wszystko, aby […]