Kiedy zgłosić się do chirurga naczyniowego?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chirurgia naczyniowa jest jedną z ważnych dziedzin medycyny, ze względu na jej zbawienny wpływ na nasze zdrowie. Jednym z zadań specjalistów tej dziedziny jest leczenie popularnych żylaków kończyn dolnych bądź wszelkich zwężeń tętnic. Jeżeli czujemy, że coś niepokojącego dzieje się z naszym organizmem warto zasięgnąć porady lekarza specjalisty w dziedzinie chirurgii naczyniowej.

Wszelkie zaburzenia krążenia krwi w ogranizmie są bardzo niebezpieczne. W Polsce najwięcej osób umiera właśnie z powodu nieprawidłowego obiegu krwi w organizmie. Zwężenie tętnic kończyn dolnych jak i również problemy z tętnicą szyjna mogą prowadzić, w przypadku tych pierwszych nawet do amputacji jednej, bądź obu kończyn w zaawansowanym stadium choroby. Chirurgia naczyniowa ma w swoim zakresie wiele badań, które można wykorzystać by nas wyleczyć bądź poprawić stan naszego zdrowia.
Objawami chorób naczyniowych są najczęściej bóle w okolicach kończyn dolnych, co jest wynikiem niedokrwienia. Kolejnym skutkiem niedokrwienia tkanek mogą być chwilowe utraty przytomności. Krew, która krąży w naszym organizmie ma utrudnione zadanie przez co organizm nie otrzymuje odpowiedniej ilości tlenu, który tą krew transportuje.

Rozszerzenie naczyń krwionośnych jest równie groźne, co ich zwężenie. Z tym zmagają się osoby chorujące na żylaki, które w swoim początkowym stadium są negatywne estetycznie dla posiadacza, jednak nie leczone mogą tworzyć obrzęki kończyn dolnych, a nawet zakrzepy, które z kolei mogą doprowadzić do zatorowości płucnej. Istnieje wiele innych objawów, które powinny nas zaniepokoić. Jednym z nich jest tzw. stopa cukrzycowa. Jeżeli odczuwamy bóle, odrętwienia kończyn dolnych z całą pewnością powinniśmy udać się na konsultację lekarską.

Artykuł napisany we współpracy z LimfoMed – centrum rehabilitacji i gabinetów lekarskich.

Sprawdź także ofertę masaży, m.in. masaże bańkami chińskimi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Pokój dziecka – w co go wyposażyć?
Pokój dziecka – w co go wyposażyć?
Pokój dziecka powinien być miejscem radości, w którym może się bawić i miło spędzać czas, ale także w którym może […]
Co stosować, aby lakier samochodowy zachował swój blask?
Miesiące zimowe szczególnie niekorzystnie wpływają na stan blacharski każdego samochodu. Narażone na niskie temperatury i niezbyt przychylne warunki drogowe, karoserie […]
Czy komputer poleasingowy to dobra inwestycja?
Zakup nowego komputera to bardzo duża inwestycja. Tymczasem przynajmniej raz na kilka lat koniecznością jest nabywać nowy sprzęt, z uwagi […]