- Medycyna i zdrowie

Jak zregenerować organizm po treningu?

Dobrze przygotowany plan treningowy to skuteczny i bezpieczny sposób, by rzeźbić ciało, zapewniając sobie nienaganny wygląd i doskonałe samopoczucie. Istotną kwestią są w tym przypadku regularne ćwiczenia siłowe i wysiłkowe, trzeba jednak pamiętać, że po każdym treningu niezbędna jest regeneracja i odpoczynek.

Regeneracja – ważny element planu treningowego

Trening kojarzy się przede wszystkim z systematycznymi, intensywnymi ćwiczeniami. Trzeba jednak pamiętać, że równie ważna jest zbilansowana dieta oraz jej uzupełnienie, czyli zapewniające optymalną regenerację suplementy. Dobór odpowiednich składników żywieniowych powinien być dostosowany do efektów, jakie ma zapewnić zwiększona aktywność fizyczna. Fakt ten dotyczy również samego zestawu ćwiczeń – inaczej wygląda trening, którego celem jest budowanie masy, a inaczej jeśli celem ćwiczącego jest redukcja masy ciała lub poprawienie ogólnej kondycji.

Ważną kwestią jest również intensywność ćwiczeń, czyli dostosowanie treningu do indywidualnych możliwości organizmu. Wiadomym jest, że osoba, która do tej pory spędzała czas przede wszystkim przed telewizorem lub komputerem, nie jest w stanie pokonać podczas jednego treningu kilkunastu kilometrów, zdecydowanie lepszą alternatywą jest szybki marsz lub ćwiczenia rozciągające. Nie można także pomijać rozgrzewki, dzięki której można uniknąć wielu kontuzji. Z czasem długość i intensywność treningów można zwiększać. W tym momencie pojawia się też pytanie, co zrobić, by nie ulec zmęczeniu i nie dopuścić do spadku formy? Odpowiedzią jest zbilansowana dieta oraz odpowiednia suplementacja. Co ważniejsze, suplementy należy stosować przed treningiem, jak i po jego zakończeniu. Szczególnie ważna jest kreatyna, elektrolity i białko. Wysokiej jakości suplementy dla sportowców posiada w swojej ofercie sklep GoodPower.

Na uwagę zasługują przede wszystkim produkty zawierające pełnowartościowe białko. Wbrew pozorom wypijanie koktajlu z wysoką zawartością białka lub łykanie kapsułek z kreatyną służy nie tylko budowaniu masy mięśniowej – odpowiednio dobrane aminokwasy i kreatyna wspierają walkę z nadmiarem tkanki tłuszczowej, zapobiegając jednocześnie procesom degeneracyjnym w mięśniach, które zachodzą po zakończonych ćwiczeniach. W praktyce oznacza to, że po preparaty białkowe śmiało mogą także sięgać osoby, które chcą pozbyć się nadprogramowych kilogramów i wymodelować sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że suplementy dla sportowców to dopełnienie systematycznych treningów oraz zbilansowanej diety.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 3 =