- Biznes i marketing

Co oznacza system compliance?

Współcześnie w bardzo wielu firmach, przedsiębiorstwach oraz organizacjach wdrażany jest specjalny system compliance, zwany po polsku systemem zgodności. Pozwala on skutecznie zapobiegać powstawaniu różnego rodzaju naruszeń w miejscu pracy. Chodzi przede wszystkim o nieuczciwe, niezgodne z prawem praktyki ze strony pracowników i pracodawcy, ale również nieetyczne zachowania ze strony kontrahentów. Usługami w zakresie tworzenia zaawansowanej dokumentacji compliance zajmuje się m.in. profesjonalna kancelaria prawna ATM.legal – PL.

Kompleksowa ochrona na terenie organizacji

Stworzenie oraz wdrożenie systemu compliance w znacznym stopniu minimalizuje ryzyko związane z popełnianiem wszelkich czynów karalnych i naruszaniem etyki zawodowej. Mowa tutaj o przestępstwach typowo gospodarczych, finansowych czy karnoskarbowych, a także nieuczciwym postępowaniu kadry kierowniczej i osób zatrudnionych w danym przedsiębiorstwie. Taki system przyczynia się ponadto do skutecznego zwalczania nieuczciwej konkurencji i zachowań o charakterze dyskryminacyjnym czy mobbingowym, a jak by tego było mało – pomaga w eliminowaniu korupcji oraz kradzieży mienia i danych osobowych.

Kluczowym warunkiem decydującym o efektywności compliance jest zaimplementowanie narzędzi pozwalających swobodnie, w całkowitej anonimowości informować o naruszeniach w miejscu pracy (procedura musi być zrozumiała i czytelna dla wszystkich). Realia jasno pokazują, że wdrożenie omawianego systemu nierzadko zapobiega ogromnym stratom finansowym i utracie dobrego wizerunku. Opracowywaniem szczegółowych reguł i dokumentacji compliance zajmuje się międzynarodowa kancelaria prawna, której ofertę można sprawdzić na https://atm.legal/.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden + 15 =