- Biznes i marketing

Jakiego rodzaju funkcjonalności mają współcześnie produkowane maszyny do szycia?

Maszyny do szycia z biegiem lat uległy drastycznemu unowocześnieniu. Mimo że wielu ludzi wciąż wyobraża je sobie jako tradycyjne sprzęty rodem z PRL-u, to współczesne urządzenia oferują dużo więcej, ponieważ wspomaga je komputer — podobnie jak w przypadku przemysłowych maszyn CNC. Dzięki temu pokładowemu komputerowi krawcowa ma niezwykle ułatwioną pracę, bowiem maszyna może wykonać za nią większość powtarzalnych działań, co daje niezwykłą oszczędność, jeśli chodzi o czas poświęcony na dane zadanie.

Z podstawowych udogodnień oferowanych przez dzisiejsze maszyny do szycia możemy wymienić np. regulację docisku stopki, automatyczne obcinanie nici i pozycjonowanie igły oraz wiele innych plusów. Jednak to dopiero początek, ponieważ współczesne urządzenia mogą pomóc w bardziej skomplikowanych zadaniach. Niektóre z nich oferują automatyczne wyszywanie liter oraz cyfr, a niemal wszystkie mają do dyspozycji dużo więcej rodzajów ściegów, niż miało to miejsce dawniej. Dobrym przykładem nowoczesnego urządzenia tego typu jest maszyna do szycia Łucznik Polonia 2018.

Co jeszcze przyda się do szycia?

Prawdziwy krawiec oprócz maszyny potrzebuje również miejsca, na którym będzie mógł przymierzać i dopracowywać szyte ubrania. Najlepiej w tym zadaniu sprawdzają się manekiny krawieckie, dzięki którym można dokładnie sprawdzić wygląd tworzonego ubrania i upewnić się, że wszystko wygląda tak jak powinno. Jest to bardzo istotne, bowiem szycie ubrań na wyczucie może się skończyć koniecznością naniesienia wielu poprawek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jedenaście + dwa =