Piaskowania – czym charakteryzuje się ten zabieg stomatologiczny?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Piaskowanie to zabieg stomatologiczny, w którym zęby są czyszczone za pomocą strumienia cząsteczek przypominających piasek. Jest to skuteczny sposób na usunięcie przebarwień z zębów i poprawę ich koloru.

Na czym polega piaskowanie zębów?

Proces piaskowania polega zazwyczaj na umieszczeniu na ustach specjalnej tacki, w której znajduje się sypki, ścierny piasek. Następnie piasek jest wydmuchiwany na zęby za pomocą powietrza, co powoduje jego przyklejenie się do zębów. Działanie to powoduje usunięcie płytki nazębnej i powierzchniowych przebarwień z powierzchni zębów.

Piaskowanie może być również stosowane do wybielania pożółkłego szkliwa poprzez usuwanie głębokich przebarwień, których nie można usunąć poprzez samo szczotkowanie i nitkowanie. Może być również stosowane do leczenia wrażliwych zębów poprzez usuwanie bakterii powodujących ból związany z wrażliwością. Jeśli jesteś zainteresowany takim rozwiązaniem to warto odwiedzić stronę https://ladentica.pl/skaling-i-piaskowanie-zebow/, na której umówisz się na wykonanie zabiegu piaskowania.

Korzyści wynikające z piaskowania obejmują:

Usuwanie powierzchniowych plam z zębów

Podobnie jak w przypadku każdego rodzaju zabiegu wybielania zębów, usuwanie plam powierzchniowych jest jedną z głównych korzyści płynących z piaskowania. Może to być szczególnie korzystne dla osób, które mają dużo plam powierzchniowych na zębach, ale nie chcą poddawać się wybielaniu zębów lub innym inwazyjnym zabiegom stomatologicznym.

Usuwanie bakterii powodujących wrażliwość

Zabieg ten może pomóc zmniejszyć wrażliwość zębów poprzez usunięcie bakterii, które są uwięzione między zębami i dziąsłami. Pomoże to również zapobiec powstawaniu ubytków. Ponadto, może wyeliminować plamy spowodowane paleniem lub piciem kawy i herbaty.

Usuwanie kamienia nazębnego z zębów

Piaskowanie może również pomóc w usunięciu kamienia nazębnego z zębów i dziąseł. Kamień nazębny to forma płytki nazębnej, która stwardniała w postaci zwapniałych osadów na powierzchniach zębów. Może on powodować choroby dziąseł, zwłaszcza gdy gromadzi się pod linią dziąseł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
5 niezbędnych akcesoriów, które warto zabrać na wakacje z dzieckiem
Wyjazd na wakacje z dzieckiem może okazać się niemałym utrapieniem, jeśli nie zabierzemy ze sobą niezbędnych akcesoriów. Te są w […]
Jaki sprzęt wykorzystuje się do obróbki metalu?
Jaki sprzęt wykorzystuje się do obróbki metalu?
Metal można obrabiać na kilka różnych sposobów, ale najpopularniejszym z nich jest użycie tokarki. W tokarce używa się metalowego pręta […]
Zawody medyczne, które można wykonywać bez ukończenia studiów
Zawody medyczne, które można wykonywać bez ukończenia studiów
Kiedy moment ukończenia szkoły średniej przybliża się nieuchronnie pojawia się pytanie – co dalej? Jeśli widzisz swoją przyszłość w zawodzie […]