- Przemysł i technika

Kable rozruchowe – jakie mają zastosowanie?

Kable rozrusznika są kluczową częścią systemu rozruchowego Twojego samochodu. Rozrusznik jest urządzeniem elektromechanicznym, które przekształca moc silnika w energię mechaniczną, która jest następnie przekazywana do koła zamachowego i wału korbowego. Dzięki temu silnik może się obrócić i uruchomić.

Kable rozruchowe a Jump Boxy

Niektórzy ludzie myślą, że jump box to to samo co zestaw kabli rozruchowych, ale to nie jest prawda. Jump boxy są przenośnymi źródłami energii, które wykorzystują akumulatory kwasowo-ołowiowe do tymczasowego zasilania silnika rozrusznika pojazdu, aby mógł on przewrócić silnik i ponownie go uruchomić. Zestaw przewodów rozruchowych (lub kable rozruchowe) łączy akumulator jednego pojazdu bezpośrednio z akumulatorem innego pojazdu w celu dostarczenia prądu z jednego akumulatora do drugiego, aby oba miały wystarczająco dużo mocy do jednoczesnego uruchomienia silnika.

Jak prawidłowo je używać?

Sprawdź swój akumulator samochodowy przed podjęciem jakiejkolwiek próby skokowego uruchomienia samochodu. Jeśli akumulator jest zbyt stary lub uszkodzony, może być niemożliwe uruchomienie samochodu bez poważnych reperkusji. Jeśli nie jesteś pewien, czy Twój akumulator jest w porządku, zabierz go do mechanika w celu przeprowadzenia odpowiedniej kontroli.
Upewnij się, że między akumulatorami obu samochodów nie ma nic, co mogłoby się ze sobą stykać, gdy będziesz je łączył za pomocą zacisków kablowych. Dotyczy to metalowych części obu pojazdów, jak również wszelkich luźnych przewodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

4 × 1 =