- Wypoczynek i hobby

Jak się przygotować na morską wyprawę?

Wyprawa w morze znacznie różni się od tradycyjnych wycieczek i należy się do niej odpowiednio przygotować. Należy pamiętać, że takie przygotowanie będzie się nieco różniło w zależności od tego, czy wypływamy w lato, czy w zimę. Jednak niezależnie od pory roku, pewne rzeczy warto mieć ze sobą zawsze, bowiem stanowią podstawowe wyposażenie każdego żeglarza. Skupia się ono przede wszystkim na bezpieczeństwie płynących, ale wpływa również na ich wygodę oraz komfort psychiczny.

O czym nie można zapominać?

Niezależnie od tego, jaka jest pogoda, będziemy mieli do czynienia z wodą. Nawet gdy nie ma wiatru fale potrafią dostać się na pokład i często oblewają żeglarzy. Latem nie jest to aż tak duży problem, ale zimą lepiej unikać takich kontaktów. Dlatego jednym z najbardziej podstawowych wyposażeń na rejs jest wodoodporna kurtka, spodnie i buty. Należy mieć je ze sobą zawsze i zakładać, aby uniknąć przemoczenia. Jedne z najlepszych ubiorów żeglarskich produkuje firma Helly Hansen, więc warto zwrócić uwagę na jej wyroby.

Odnośnie bezpieczeństwa warto również pomyśleć o sytuacji, w której ktoś wypadnie za burtę. Na wzburzonym morzu umiejętności pływackie niewiele zmieniają, więc trzeba się wspomóc innymi rzeczami. Abyśmy mogli uratować pechową osobę, przyda się boja pływacka, która pozwoli jej pozostać na powierzchni wody. Więcej informacji o tego rodzaju sprzęcie żeglarskim dowiemy się ze strony https://www.szopeneria.pl/pl/p/Boja-do-plywania-RENATKA/2717, gdzie możemy również go kupić.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwanaście − 7 =