- Medycyna i zdrowie

Menstruacja latem – jak dbać o higienę?

Każdego miesiąca, przynajmniej przez pięć dni, każda kobieta ma menstruację. Ten naturalny przecież cykl staje się szczególnie uciążliwy latem, gdy temperatury niewyobrażalnie rosną, a tymczasem trzeba odpowiednio zadbać o zabezpieczenie stref intymnych i uchronić bieliznę oraz ubrania przed powstawaniem nieestetycznych plam. Artykuły higieniczne w tym okresie są szczególnie istotne, jednak jeszcze bardziej przemyślany ich dobór oraz higiena. Jak zatem najlepiej radzić sobie w te dni, by czuć się świeżo i komfortowo? Wszystko zależy od nas samych, więc do dzieła.

Precyzyjny dobór kluczem do sukcesu

Aby zadbać o higienę podczas menstruacji, należy zwrócić szczególną uwagę na odpowiedni dobór środków higienicznych. Najbardziej popularne są oczywiście podpaski i z powodzeniem można je stosować także o tej porze roku, warto jednak zmieniać je częściej, by uniknąć wydzielania się nieprzyjemnego zapachu. Choć oczywiście większość z nich może być wzbogacona aromatem, to lepiej dmuchać na zimne i zdecydować się na częstszą wymianę niż brzydki zapach lub infekcje. Jeśli to tylko możliwe można umyć okolice krocza podczas zakładania nowej podpaski.

Najlepszym rozwiązaniem są jednak kubeczki menstruacyjne, które są całkowicie bezpieczne dla flory bakteryjnej narządów intymnych. Te dostępne na https://gentleday.pl/produkty/kubeczki-menstruacyjne nie powodują podrażnień ani namnażania się bakterii. Do tego zatrzymują zapach i pozwalają czuć się świeżo i wygodnie niezależnie od sytuacji. Wystarczy wymieniać je co 12 godzin, dokładnie oczyszczając po okresie użytkowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

17 + osiemnaście =