- Wypoczynek i hobby

Jak się przygotować do zajęć jogi?

Joga to świetny sposób na poprawę elastyczności i siły, ale ważne jest, aby upewnić się, że jesteś gotowy na zajęcia, zanim pójdziesz. Będziesz chciał się upewnić, że czujesz się komfortowo z ideą pójścia na zajęcia i że wiesz, czego się spodziewać. Jeśli nigdy wcześniej nie brałeś udziału w jodze, ważne jest również, aby upewnić się, że robisz to dobrze

Oto kilka wskazówek, jak przygotować się do pierwszej klasy jogi:

Zacznij powoli i rozwijaj się

Joga to nie tylko same pozy; to także techniki oddechowe i bycie obecnym w danej chwili. Jeśli nie jesteś przyzwyczajony do tego typu ćwiczeń, zacznij od łagodnych, mało inwazyjnych zajęć, które zawierają dużo rozciągania i podstawowych póz.

Sprawdź recenzje przed dołączeniem do zajęć

Poszukaj opinii byłych uczestników aby sprawdzić, czy klasa jest dla ciebie odpowiednia. Jeśli nie, poszukaj gdzie indziej. Będziesz chciał znaleźć zajęcia, które są odpowiednie dla Twojego poziomu sprawności, ale nie bój się zadawać pytań. Jeśli nadal nie jesteś pewien, jaki rodzaj jogi jest najlepszy dla Twojej sytuacji, porozmawiaj z instruktorem w studio przed zapisaniem się.

Noś wygodne ubranie, które pozwoli Ci na swobodę ruchów

Unikaj noszenia czegokolwiek zbyt ciężkiego lub nieporęcznego, co mogłoby ograniczać Twoje ruchy lub powodować dyskomfort podczas póz (np. pas). Odzież do jogi jest często wykonany z bawełny lub innych naturalnych tkanin, które są oddychające i wygodne. Jeśli idziesz do studia po raz pierwszy, zapytaj, czy mają ubrania, które możesz pożyczyć lub kupić w przystępnych cenach.

Zabierz ze sobą wodę

Na początku możesz mieć wrażenie, że nie potrzebujesz wody, ale po około godzinie jogi ważne jest, aby pozostać nawodnionym. Upewnij się, że pijesz dużo wody również przed i po zajęciach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

3 × 4 =