- Dom i ogród

Alternatywy dla żaluzji

W każdym domu stosuje się akcesoria na okna, które pełnią funkcje dekoracyjne, ale pomagają też w osłonięciu wnętrza od słońca czy wzroku sąsiadów. Wiele osób wybiera zatem żaluzje, ale nie wszystkim odpowiada ich estetyka i aspekty użytkowe. Na rynku dostępne są jednak inne rozwiązania, które mogą być równie skuteczne. Po co można zatem sięgnąć? 

Firany

Najbardziej klasycznym wariantem są firany. Niektóre z nich posiadają głównie walory estetyczne i nie zasłaniają zbyt wiele przestrzeni, ale w salonie czy sypialni, spokojnie można sięgnąć po dłuższe zasłonki. By przesadnie nie zaciemnić wnętrza, warto sięgnąć po wersje białe lub prześwitujące, dzięki czemu z zewnątrz nie widać co dzieje się w pomieszczeniu, natomiast do pokoju wciąż wpada w ciągu dnia wystarczająca ilość promieni słonecznych. Przydatne mogą się okazać także zazdrostki do kuchni, gdyż w tej przestrzeni domu lepiej nie montować akurat mocno zaciemniających osłon. Z uwagi na wykonywanie tam wielu czynności wymagających sporej uwagi, warto postawić w takim wnętrzu na możliwie jak największą jasność. 

Mocniejsza osłona

Chcąc zastosować bardzo podobne rozwiązanie do żaluzji, z pewnością można sięgnąć po rolety. Ich mechanizm działania jest zbliżony, lecz jednolita płachta materiału sprawia, iż nie trzeba się obawiać o łamanie czy wygięcie mniejszych paneli. Są one również uważane za bardziej estetyczne i doskonale pasują do wnętrz w nowoczesnym stylu. Ze względu na znaczącą popularność tego rozwiązania, wyróżnia się także wiele rodzajów tych właśnie osłon, jak choćby warianty rzymskie czy plisowane.  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

siedemnaście + trzynaście =