Alternatywy dla żaluzji

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W każdym domu stosuje się akcesoria na okna, które pełnią funkcje dekoracyjne, ale pomagają też w osłonięciu wnętrza od słońca czy wzroku sąsiadów. Wiele osób wybiera zatem żaluzje, ale nie wszystkim odpowiada ich estetyka i aspekty użytkowe. Na rynku dostępne są jednak inne rozwiązania, które mogą być równie skuteczne. Po co można zatem sięgnąć? 

Firany

Najbardziej klasycznym wariantem są firany. Niektóre z nich posiadają głównie walory estetyczne i nie zasłaniają zbyt wiele przestrzeni, ale w salonie czy sypialni, spokojnie można sięgnąć po dłuższe zasłonki. By przesadnie nie zaciemnić wnętrza, warto sięgnąć po wersje białe lub prześwitujące, dzięki czemu z zewnątrz nie widać co dzieje się w pomieszczeniu, natomiast do pokoju wciąż wpada w ciągu dnia wystarczająca ilość promieni słonecznych. Przydatne mogą się okazać także zazdrostki do kuchni, gdyż w tej przestrzeni domu lepiej nie montować akurat mocno zaciemniających osłon. Z uwagi na wykonywanie tam wielu czynności wymagających sporej uwagi, warto postawić w takim wnętrzu na możliwie jak największą jasność. 

Mocniejsza osłona

Chcąc zastosować bardzo podobne rozwiązanie do żaluzji, z pewnością można sięgnąć po rolety. Ich mechanizm działania jest zbliżony, lecz jednolita płachta materiału sprawia, iż nie trzeba się obawiać o łamanie czy wygięcie mniejszych paneli. Są one również uważane za bardziej estetyczne i doskonale pasują do wnętrz w nowoczesnym stylu. Ze względu na znaczącą popularność tego rozwiązania, wyróżnia się także wiele rodzajów tych właśnie osłon, jak choćby warianty rzymskie czy plisowane.  

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jakie zastosowanie ma syfon do wody sodowej?
Jakie zastosowanie ma syfon do wody sodowej?
Syfon do wody sodowej to urządzenie, które pozwala na gazowanie wody za pomocą CO2 z butli pod ciśnieniem. Można to […]
Co powinien umieć podłączyć elektryk?
Co powinien umieć podłączyć elektryk?
Usługi elektryczne wykonywane są bardzo często. Naprawa awarii, braku zasilania czy wymiana instalacji to podstawowe zadania elektryka. Jak poznać, że […]
Menstruacja latem – jak dbać o higienę?
Menstruacja latem – jak dbać o higienę?
Każdego miesiąca, przynajmniej przez pięć dni, każda kobieta ma menstruację. Ten naturalny przecież cykl staje się szczególnie uciążliwy latem, gdy […]