- Budownictwo i nieruchomości

Najbardziej popularne elektronarzędzia

Niezbędnym wyposażeniem każdego fachowca albo majsterkowicza są elektronarzędzia, które już dawno temu zastąpiły narzędzia ręczne. Do jakich czynności są najczęściej wykorzystywane elektronarzędzia?

Wiercenie i wkręcanie

Obie te czynności można wykonać, mając do dyspozycji wiertarki i wkrętarki. Wiertarki zazwyczaj cechują się większą mocą i dlatego z powodzeniem przydają się do wiercenia otworów w ścianach, w drewnie, metalu i innych powierzchniach. Z kolei wkrętarki są przystosowane przede wszystkim do przykręcania albo odkręcania śrub i wkrętów. Jest to możliwe dzięki zastosowaniu płynnej regulacji obrotów, zmiany obrotów z prawych na lewe oraz sprzęgła z regulacją czułości. Wkrętarki występują w wersji akumulatorowej oraz zasilanej z sieci. Ich duży wybór oferuje profimarket.pl.

Cięcie i szlifowanie

Trudno dziś wyobrazić sobie nowoczesny warsztat bez szlifierki kątowej. Dzięki zastosowaniu zmiennych tarczy można ją wykorzystać do cięcia i szlifowania elementów betonowych, cegły, metalu bądź drewna. Na potrzeby okazyjnych prac domowych zazwyczaj wystarczy mała szlifierka przystosowana do tarczy 125 mm. Do wykonania cięższych prac i cięcia większych przedmiotów warto zakupić dużą szlifierkę na tarczę o średnicy 230 mm.

Zasilanie elektronarzędzi

Jeśli posiadamy elektronarzędzia zasilane z sieci, to może się pojawić problem z ich uruchomieniem na przykład na placu budowy. Dlatego firmy budowlane są zazwyczaj wyposażone w agregaty prądotwórcze, które dostarczą energię elektryczną w sytuacjach, gdy nie jest dostępne zasilanie z sieci, takie jak te dostępne na https://profimarket.pl/agregaty-pradotworcze-c-536_582.html.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

trzy × dwa =