- Budownictwo i nieruchomości

Układanie kostki brukowej – czego nie może zabraknąć podczas prac?

Położenie kostki brukowej nie jest zadaniem skomplikowanym. Jednakże trzeba posiąść podstawową wiedzę, by zrozumieć, na jakich zasadach powinno się opierać. Poza tym należy dobrze przygotować się do tej pracy poprzez uwzględnienie wszystkich niezbędnych materiałów i narzędzi.

Prace początkowe

Na początek trzeba wymierzyć teren do zabudowy kostką i ustalić odpowiednie spady za pomocą metalowych prętów, żyłki i poziomicy. Po tym przychodzi czas na obliczenie ilości kostki, którą trzeba zakupić. Ważny też jest rodzaj tego materiału. Jeśli zamierzamy wyłożyć teren spacerowy, to produkt nie musi mieć większej grubości niż 4 cm. Jeśli liczymy się, że będą po tym jeździć samochody osobowe lub ciężarowe, to należy wybrać produkt o grubości 6 lub 8 cm.

Wybór materiału uszczelniającego

Po wykonaniu wykopu pod materiał brukowy należy położyć obrzeża lub krawężniki, a następnie użyć podsypki, na której ułożymy zakupioną wcześniej kostkę. Po wyłożeniu powierzchni brukiem trzeba całość utrwalić we właściwy sposób. W tym celu posypujemy szczeliny odpowiednim materiałem uszczelniającym, dostępnym pod adresem https://revosystem.pl/solidbond/. Chodzi przede wszystkim o taki produkt, który podniesie trwałość nawierzchni oraz zabezpieczy ją przed porastaniem chwastów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

cztery × dwa =