- Wypoczynek i hobby

Kurs żeglarski – jakie daje uprawnienia?

Żeglarstwo to wspaniała forma spędzania wolnego czasu. Pływanie po rzekach, jeziorach i nie tylko umożliwia cieszenie się świeżym powietrzem i podziwianie malowniczych okolic. To rewelacyjna zabawa, jednak nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że  aby móc wypłynąć w rejs należy dysponować nie tylko dobrymi chęciami ale i stosownymi uprawnieniami oraz umiejętnościami. W przeciwnym razie narażamy się na niebezpieczeństwo oraz ryzykujemy, że zostanie nałożona na nas kara. Aby zrobić wszystko legalnie, trzeba najpierw odbyć kurs żeglarski.

Uzyskać oficjalne potwierdzenie swoich umiejętności żeglarskich

Jakie uprawnienia otrzymamy dzięki pozytywnemu ukończeniu kursu żeglarskiego? Przede wszystkim będziemy mogli prowadzić jachty żaglowe pozbawione pomocniczego napędu mechanicznego, oraz te, które są w niego wyposażone, po wodach śródlądowych. Pod pojęciem wód śródlądowych rozumie się rzeki, kanały, jeziora oraz stawy. Uzyskamy uprawnienia do prowadzenia jachtów żaglowych z pomocniczym napędem mechanicznym lub tych jego pozbawionych, które posiadają kadłub o długości do 12 metrów, po morskich wodach wewnętrznych i pozostałych wodach morskich, jeśli poruszamy się po strefie 2 mil morskich od brzegu i w ciągu dnia.

Po ukończeniu kursu zostanie wręczony nam stosowny dokument, który stanowi potwierdzenie otrzymanych uprawnień i który należy okazać w trakcie ewentualnej kontroli. Więcej przydatnych informacji na temat kursu żeglarskiego możemy znaleźć między innymi na stronie internetowej https://saily.pl/kurs-zeglarz-jachtowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − 1 =