Karta dużej rodziny

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dzieci to przyszłość. Należy o nie dbać, zapewnić im w pełni warunki prawidłowego rozwoju, Nie ma niczego piękniejszego od dorosłej pociechy, która opiekuje się swoją mamą i tatą na stare lata. Naprzeciw dużym rodzinom wychodzi również państwo, które oferuje im systemy zniżek i udogodnień.

Karta Dużej Rodziny to właśnie taki system dodatkowych uprawnień oraz zniżek. Tyczy się to zarówno instytucji publicznych jak i również firm prywatnych. Większość szanowanych placówek akceptuje ,,kartę dużej rodziny”. Forma zniżki zależy od miejsca – może to być rabat lub też dodatkowa usługa przy którymś skorzystaniu z usługi.

Kartę Dużej Rodziny akceptują między innymi instytucje kultury, ośrodki rekreacyjne oraz księgarnie. Jest to skuteczna metoda na obniżenie kosztów codziennego życia w wypadku posiadania licznej rodziny (co najmniej trójka dzieci). Co ważne, istnieją pewne wymogi pozwalające na przyznanie karty. Dzieci muszą mieć mniej niż 18 lat (wszystkie) lub też mniej niż 25 lat, gdy nadal podejmują naukę (studiują lub też uczą się w szkole).

Specjalną kategorią są w tym wypadku dzieci legitymujące się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności. W tym wypadku nie ma ograniczeń wiekowych dla posiadania karty.

Jest to tylko jedno z rozwiązań promujących przyrost naturalny oraz liczne rodziny. Wpływa jednak na codzienne życie poszczególnych polskich familii, dlatego tak ważne jest, aby w przyszłości powstały podobne idee skupiające się na tym, co najważniejsze – młodych, polskich obywatelach.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Agnieszka 15.12.2017

    fajnie, że taka inicjatywa powstała 🙂 ! bardzo pomaga mi, jestem matką 4 dzieciaczków 🙂 pozdrawiamy

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Sposoby na przygotowanie kawy
Sposoby na przygotowanie kawy
Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Jest drugim najczęściej spożywanym napojem w USA, po wodzie. Miłośnicy kawy mogą […]
Etui – użyteczny dodatek do elektroniki
Sprzęty elektroniczne to nasze narzędzie pracy i rozrywki, używamy ich w domu, w pracy czy w parku, ale także w […]
Sposoby na wykorzystanie żarówek LED
Na rynku jest bardzo szeroka oferta żarówek LED. Bez problemu kupimy wersję, która jest odpowiednikiem do niedawna wykorzystywanych świetlówek, ale […]