Jak uzyskać certyfikat WiDaF?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Współczesny świat zalewa nas ogromem informacji docierających z różnych stron i w różnych  językach. Coraz częściej podróżujemy służbowo. Zmieniamy pracę i chętnie szukamy jej poza granicami kraju.  Zakładamy własne firmy i jesteśmy zmuszeni do kontaktów z zagranicznymi kontrahentami. To zaledwie kilka powodów, dla których warto uczyć się języka obcego.  

Jaki język wybrać?

Język niemiecki jest drugim, co do popularności językiem używanym na świecie, a ze względu na bliskie sąsiedztwo  i kontakty biznesowe cieszy się wśród Polaków niesłabnącym zainteresowaniem. Jeśli niezbędny jest nam kurs językowy Kraków  proponuje bogatą ofertę, dostosowaną do wieku i stopnia zaawansowania uczących. Dokształcanie pozwala w krótkim czasie zdobyć umiejętności językowe, poświadczone stosownym certyfikatem.

Na czym polega egzamin określający poziom znajomości języka niemieckiego?

WIDaF to egzamin określający poziom znajomości języka niemieckiego w kontekście biznesowym i środowisku pracy oraz sytuacjach życia codziennego. Firmy wykorzystują go jako narzędzie pomiaru skuteczności szkoleń, certyfikacji, a także wyboru pracowników. Certyfikat z niemieckiego można zdobyć rozwiązując test zawierający 150 pytań, podzielonych na dwie sekcje:

I sekcja (105 min.) sprawdza znajomość rozumienia słownictwa biznesowego, umiejętność czytania i redagowania poprawnych gramatycznie tekstów związanych z pracą,

II sekcja (45 min.)  sprawdza umiejętność rozumienia ze słuchu.

Ocena wyrażana jest w punktach w skali od 0 – 990 (po 330 p. za każdy element: słownictwo, czytanie, słuchanie). Liczba zdobytych punktów pozwala określić, na jakim poziomie jest zdający. Rada Europy określiła pięć poziomów znajomości języka – od A2, czyli najniższego, poprzez B1, B2, C1, do C2 – najwyższego.

Uzyskany certyfikat przynosi liczne korzyści zawodowe: zwiększa szanse na znalezienie zatrudnienia, pozwala na zdobycie pracy za granicą, umożliwia uzyskanie etatu w międzynarodowych korporacjach, daje szansę na  awans i podwyżkę uposażenia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co stosować, aby cieszyć się bardziej ekologiczną dla środowiska jazdą samochodem?
Co stosować, aby cieszyć się bardziej ekologiczną dla środowiska jazdą samochodem?
Ekolodzy biją na alarm, że stan środowiska naturalnego pogarsza się z roku na rok. Wpływ na to ma wiele czynników, […]
Miód wielokwiatowy – jakie ma właściwości zdrowotne?
Miód wielokwiatowy – jakie ma właściwości zdrowotne?
Wysoka popularność Miód wielokwiatowy to unikalny rodzaj miodu wytwarzany z nektaru wielu kwiatów. Ma on zupełnie inny smak niż miody […]
Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?
Kiedy warto skorzystać z pomocy specjalisty?
Problemy psychiczne wśród dorosłych, dzieci i młodzieży są plagą XXI wieku. Depresja, nerwica oraz inne zaburzenia tego typu towarzyszyły nam […]