- Medycyna i zdrowie

Jak często należy badać stan wzroku?

Ważny zmysł

Wzrok jest bardzo ważnym zmysłem i jeśli o niego nie zadbasz, może mieć negatywny wpływ na Twoje życie. Niektórzy ludzie czekają, aż zauważą problem. Jednak uzyskanie badania oczu co roku może pomóc złapać problemy z widzeniem wcześnie, kiedy są one łatwiejsze do leczenia.

Jest wiele powodów, dla których powinieneś badać swoje oczy u optometrysty lub okulisty przynajmniej raz w roku. 

Powody

Aby wykryć i zidentyfikować rozwojowe problemy z widzeniem u dzieci, takie jak krótkowzroczność (myopia), dalekowzroczność (hyperopia), astygmatyzm i leniwe oko (amblyopia). Warunki te są tradycyjnie diagnozowane przez specjalistów, takich jak pediatrzy i okuliści dziecięcy w ciągu pierwszych kilku lat życia, ale mogą nie zostać zauważone przez rodziców lub nauczycieli podczas regularnych badań kontrolnych u lekarza pierwszego kontaktu, chyba że zostaną o nie specjalnie zapytani. 

Badania przesiewowe wzroku przeprowadzane przez pediatrów i innych lekarzy pierwszego kontaktu nie są odpowiednie do wykrywania tych schorzeń, ponieważ nie zawierają specjalistycznych narzędzi diagnostycznych używanych przez okulistów, takich jak retinoskopia do pomiaru błędu refrakcji lub automatyczne badanie pola widzenia dla oka.

Badanie wzroku Poznań, jest miastem, gdzie znajduje się wielu specjalistów z tej branży.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

5 × 2 =