Miasto, które ma do zaoferowania interesujące zabytki oraz klimatyczne tereny zielone, można uznać za kompletne pod względem turystycznym. O takie połączenie nie jest łatwo, ale tym bardziej warto promować miejsca, które mogą się tym pochwalić. Które miasta w Polsce najlepiej łączą te dwa składniki?
Trudno o miasta, które łączą te dwie kwestie. Tereny zlokalizowane blisko centrum są bardzo drogie, a więc również często sprzedawane przez miasta. Zabytki to z kolei efekt bogatej historii, a upływający czas prowadzi do zabudowania wielu terenów zielonych.
Zabytki, które występują w Łodzi, są powszechnie znane. Mowa choćby o Manufakturze, Księżym Młynie czy słynnej ulicy Piotrkowskiej. Mniej znaną perspektywą jest imponująca ilość zieleni, którą wyróżnia się to miasto. To nie tylko urokliwy ogród botaniczny i palmiarnia, ale przede wszystkim bardzo duża ilość parków miejskich (choćby Źródliska, 1. Maja czy marszałka Józefa Piłsudskiego). Warto bliżej przyjrzeć się tym aspektom, korzystając z informacji zawartych między innymi na witrynie https://lodz.travel/turystyka/co-zobaczyc/zielona-lodz/.
W kwestii zabytków oraz dużej liczby turystów pierwszym skojarzeniem wydaje się Kraków. Rzeczywiście stolica Małopolski charakteryzuje się imponującym Wawelem, ciekawym rynkiem (wraz z Sukiennicami i kościołem Mariackim) oraz wyjątkowym klimatem, który jest podkreślony przez ciekawą architekturę. Terenów zielonych nie jest specjalnie dużo, ale są one imponujące. Na pierwszy plan wysuwają się okolice Zakrzówka, gdzie będąc pośród drzew i krzewów, możemy podziwiać piękny zalew.