Jak dopasować kolor sukienki wieczorowej do typu urody?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Większość kobiet zazwyczaj intuicyjnie dobiera kolory swoich ubrań – np. z uwzględnieniem aktualnego samopoczucia. To ogromny błąd, ponieważ nie wszystkie pasują do określonego typu urody. Problem ten dotyczy w szczególności eleganckich sukienek wieczorowych, które powinny wręcz idealnie korespondować zarówno z karnacją, jak i kolorem oczu, ust czy włosów. Na szczęście istnieje stosunkowo prosta koncepcja analizy kolorystycznej, przypisująca każdemu typowi urody osobną paletę barw. 

Cztery pory roku 

Wybór różnorodnych sukienek wieczorowych jest ogromny – można je kupić m.in. na kartes-moda.pl. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto jednak najpierw zastanowić się, czy dana kreacja pasuje pod względem kolorystycznym do naszej urody. Wyróżniamy cztery główne jej typy:

Wiosna – w tej kategorii mieszczą się panie o blond włosach, niebieskich, zielonych albo szarych oczach oraz skórze w klasycznym odcieniu kości słoniowej. Najlepiej pasują do nich wieczorowe sukienki w kolorze koralowym, turkusowym, żółtym, zielonym i beżowym (jednolite lub z kwiatowymi wzorami). 

Lato – tutaj z kolei mamy do czynienia z jasnym, wręcz porcelanowym odcieniem skóry i słomianymi lub brązowymi włosami. Zalecane są zwłaszcza kreacje pastelowe, np. malinowe, lawendowe i zielone. 

Jesień – rude albo brązowe włosy o złocistym połysku, oczy brązowe, oliwkowe lub błękitne, a na dodatek piegi. W tym przypadku sprawdzą się sukienki w odcieniach ziemi.

Zima – włosy ciemne, cera śnieżnobiała (ewentualnie oliwkowa) i niebieskie albo szare oczy. Panie o takim typie urody powinny postawić na czarne, białe i intensywnie czerwone kreacje.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Co powinno znaleźć się na wyposażeniu domu opieki dla seniorów?
Każdy z nas kiedyś się zestarzeje. Tak samo, jak wszyscy –  marzymy o tym, aby nasza jesień życia przebiegała w […]
Obrazy dla prawdziwych fanów malarstwa – czego nie może zabraknąć w ich kolekcji?
Obrazy dla prawdziwych fanów malarstwa – czego nie może zabraknąć w ich kolekcji?
Sztuka towarzyszy ludziom od dawna. Niegdyś wiązało się ją wyłącznie z muzeami czy też wyjątkowymi siedzibami ważnych postaci. Dziś jednak […]
Do czego może być wykorzystany pistolety do klejenia?
Pistolet do klejenia to popularne narzędzie elektryczne, wykorzystywane powszechnie zarówno w przydomowych warsztatach, jak i zakładach przemysłowych. Za jego pomocą […]