W jakim celu skupuje się auta?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy zwróciłeś kiedyś uwagę na ogłoszenia typu „Kupię każde auto za gotówkę”? Czy zastanawiałeś się co dzieje się z takim samochodem po sprzedaży? Nie da się ukryć, że osoby sprzedające w ten sposób auto, wiedzą, że ze względu na jego stan trudno będzie go sprzedać na tradycyjnym rynku w rozsądnej cenie.

Prawdopodobnie zgodziłyby się nawet na złomowanie za kilkaset złotych, gdyby nie pojawiła się lepsza oferta. A może nie warto sprzedawać tak łatwo samochodu, który jeszcze ktoś chce odkupić i to za cały 1000 zł?

Skup aut w celu odsprzedaży

Firmy skupujące pojazdy w każdym stanie mają dwa wyjścia. Mogą liczyć, że samochód uda się jeszcze sprzedać, albo rozmontować go na części i odsprzedać wszystko, co się da. Oferuje to m.in. skup aut Auto Kurek w Warszawie. W wypadku samochodów, które są wprowadzane na rynek wtórny, serwisy, z którymi współpracują handlarze mogą zrobić cuda.

Możecie wierzyć, że sami nie bylibyście w tak krótkim czasie, tak tanio podbić ceny waszego samochodu. Oczywiście wiele usterek jest po prostu starannie maskowanych. Ponieważ jednak odkupione auto trafia na rynek w okazyjnej cenie, to i nabywca nie powinien spodziewać się cudów.

Zakup pojazdu na części

Samochodu niesprawne technicznie, których nie da się „podrasować” idą pod młotek. Nawet jeśli silnik jest niesprawny, nie oznacza to, że nie można z niego wydobyć wartościowych elementów. Takie części są do nabycia m.in. na https://www.auto-kurek.pl.  Część z pojazdów po regeneracji może jeszcze zostać sprzedana jako używana.

Inne, jak na przykład elementy karoserii znajdą nabywców wśród osób szukających części zamiennych.  Wartość samochodu oceni tylko wprawne oko handlarza i możecie być pewni, że nie da on po sobie poznać, ile na tym zarobi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Kolekcja lakierów do paznokci – jak ją uporządkować?
Zamiłowanie do pięknego wyglądu, kosmetyki i makijażu często skutkuje nagromadzeniem dość sporej kolekcji przeróżnych produktów. O ile w tych do […]
Co jest sprawdzane podczas przeglądu auta?
Co jest sprawdzane podczas przeglądu auta?
Statystyczny przegląd trwa w granicach 20-25 minut, ponieważ właśnie tyle wystarczy profesjonalnemu mechanikowi, by dokładnie sprawdził samochód i ocenił jego […]
Jak dbać o skórki przy paznokciach?
Jak dbać o skórki przy paznokciach?
Każda kobieta wie, że wypielęgnowane dłonie to jej wizytówka. Dlatego ważne są nawilżona skóra i piękne paznokcie. Nie zawsze potrzebny […]