- Przemysł i technika

Czy warto wybrać elektromagnetyczny zawór do wody?

Elektromagnetyczny zawór wodny jest specyficznym typem zaworu używanym do kontroli przepływu wody w systemach hydraulicznych. Zawór elektromagnetyczny jest zwykle używany do kontrolowania przepływu wody w ustawieniach przemysłowych, ale ten typ zaworu można również znaleźć w zastosowaniach mieszkaniowych. Cewka działa za pomocą elektromagnesu, który otwiera lub zamyka zawór, lub może być sterowana ręcznie za pomocą ręcznego przełącznika. Najpopularniejszym typem jest Burkert 6213.

Jak działają zawory elektromagnetyczne?

Termin „solenoid” odnosi się do cewki, która działa jak elektromagnes, gdy przepływa przez nią prąd. Cewki są zwykle wykonane z drutu miedzianego nawiniętego na żelazny rdzeń i zamknięte w izolowanej obudowie. Kiedy prąd jest stosowany do cewki, prąd powoduje, że pole magnetyczne rozszerza się i naciska na jego obudowę, powodując, że trzpień wewnątrz obudowy porusza się i otwiera lub zamyka przejście dla przepływu płynu. Solenoidy są również bardzo niezawodne, jeśli są używane prawidłowo, ponieważ nie polegają na ruchomych częściach i nie ma szans, że będą się zacinać, jak inne zawory mogą z czasem z powodu korozji lub gromadzenia się brudu w ich mechanizmie.

Gdzie wykorzystuje się zawory elektromagnetyczne?

Solenoidy są przeznaczone do systemów wysokociśnieniowych, ponieważ są wykonane z mocnych materiałów, które mogą wytrzymać wyższe ciśnienie niż inne rodzaje zaworów. Są one również bardzo niezawodne, jeśli są używane prawidłowo, ponieważ nie polegają na ruchomych częściach i nie ma szansy, że będą się zacinać, jak inne zawory mogą z czasem z powodu korozji lub gromadzenia się zanieczyszczeń w ich mechanizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

dwa × pięć =