- Przemysł i technika

Kontroler bibi-K25

Bibi-K25 to uniwersalna wersja kontrolera do systemu bibinet i ma wszelkie cechy, które sprawdzą się w praktycznie każdej aplikacji. Kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k25 z ośmioma przejściami umożliwia tworzenie instalacji zgodnych ze stopniem zabezpieczenia Grade-2 wg. PN-EN 60839-11-1. Wbudowany zegar czasu rzeczywistego oraz duża pamięć powodują, że z tego kontrolera korzysta większość przedsiębiorców w swoich instalacjach, także za sprawą możliwości pracy on-line, jak i off-line.

Cechy kontrolera bibi-K25

Wbudowana pamięć kontrolera bibi-K25 zapewnia możliwość zapisania do 10 000 pojedynczych kart/transponderów, jak i zachowanie w buforze pamięci do 65 000 ostatnich zdarzeń, co umożliwia pracę on-line i off-line. Co ważne, kontroler zapewnia przesyłanie zdarzeń w czasie rzeczywistym. Najistotniejsze są jednak parametry techniczne.

Bibi-K25 to kontroler z dwoma wyjściami przekaźnikowymi, lecz dzięki elementom dołączonym do wewnętrznej magistrali bibiBUS umożliwia obsługę do aż ośmiu przejść. Magistrala bibiBUS jest w standardzie RS485 i charakteryzuje się dużą przepustowością. Pozwala na przesyłanie danych w czasie rzeczywistym i bez widocznych opóźnień pomiędzy czytnikiem a kontrolerem, jak i przesyłanie rozkazów sterowania wejściami między modułami oddalonymi od siebie. Dla bezpieczeństwa bardzo istotny jest fakt, iż cała transmisja po szynie bibiBUS jest szyfrowana/zabezpieczona w jeden z najbardziej efektywnych sposobów, mianowicie klucze szyfrujące sesji są generowane osobno dla każdego połączenia na podstawie indywidualnych kluczy danej instalacji. Kontroler, dzięki zastosowaniu zegara czasu rzeczywistego, zapewnia taką samą godzinę w całej instalacji.

Za pomocą kontrolera można sterować urządzeniami zewnętrznymi, np. ryglami w drzwiach, kołowrotami lub elektromagnesem, dzięki czemu można stworzyć bardzo zaawansowane technicznie i zautomatyzowane instalacje.

Czytniki i moduły rozszerzeń do magistrali bibiBUS i kontrolera K25

Magistrala bibiBUS umożliwia dołączenie do kontrolera bibi-K25 wielu modułów rozszerzeń i czytników w kilku standardach. Do magistrali można dołączyć czytniki 13,56 MHz Mifare, I-Code oraz NFC systemu bibinet. Czytniki występują w wielu wariantach i mogą mieć wyświetlacz ciekłokrystaliczny (w modelu bibi-R55) lub szklany front z nadrukiem w modelu bibi-R51. Z kolei wariant bibi-R50 jest możliwy do stosowania na zewnątrz ze względu na pełną odporność na warunki atmosferyczne za sprawą zalania urządzenia z zewnątrz masą wepuranową. Z kolei wśród modułów rozszerzeń do magistrali bibiBUS warto wymienić wyświetlacz czasu systemowego, moduły dodatkowe wejść/wyjść i wiele innych.

Parametry dodatkowe kontrolera bibi-K25

Kontroler systemu kontroli dostępu i rejestracji czasu pracy bibi-k25 obsługuje do 8 przejść i 16 kalendarzy, a przy tym także 256 schematów czasowych. W ramach kontrolera można stworzyć klasę upoważnień stałych oraz czasowych w formie przepustek. Urządzenie obsługuje się przy pomocy naszego autorskiego oprogramowania, które zapewnia możliwość tworzenia raportów, oglądania zdarzeń w czasie rzeczywistym i wiele innych.

Kontroler bibi-K22 to model umożliwiający kontrolę do 8 przejść i charakteryzuje się dużą wydajnością pracy i wieloma funkcjami dodatkowymi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

20 − sześć =