Przygotowanie hali z płyty wielowarstwowej jest prostsze i przebiega szybciej niż wykonanie konwencjonalnej inwestycji budowlanej. Dlatego coraz więcej firm i osób prywatnych planujących postawienie prostej konstrukcji decyduje się na wybór płyt wielowarstwowych. Ich niska cena jest kolejnym argumentem przemawiającym za tym wyborem.
Wszystko rozpoczyna się od złożenia wniosku o pozwolenie na wykonanie hali z płyt wielowarstwowych. Dokument ten należy złożyć w Urzędzie Miasta lub w Starostwie Powiatowym. Uzyskanie decyzji zajmuje zazwyczaj mniej niż 60 dni.
Do wniosku koniecznie należy dołączyć projekt danej hali. Jego wykonanie powinna zająć się profesjonalna firm, a na przykład: http://www.mardan.pl/. Konieczne może okazać się też złożenie projektu branżowego oraz potwierdzenia posiadania prawa do zarządzania danym gruntem. Warto też wybrać wypis oraz wyrys planu zagospodarowania przestrzennego dla danego terenu.
Dodatkowe dokumenty, które warto dołączyć do zgłoszenia, to przede wszystkim harmonogram oraz zakres planowanych prac, spodziewany okres eksploatacji danego obiektu (do momentu jego zamontowania), rysunek projektowy wskazujący na umiejscowienie budynku na danej działce.
Typowa hala wykonana z płyty wielowarstwowej może być użytkowana przez stosunkowo długi okres. Najczęściej wynosi on więcej niż 180 dni. W przypadku inwestycji długoterminowych masz możliwość wniesienia zgłoszenia o przekształcenie obiektu w konwencjonalną, pełnoprawną halę, której użytkowanie może trwać nawet kilka lat.