Kolorowe koszulki – w jaki sposób są na nich tworzone trwałe nadruki?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Koszulki z kolorowymi nadrukami są w dzisiejszych czasach coraz bardziej popularne. Stworzenie takiego printu wydaje się jednak trudne i skomplikowane. Nic jednak bardziej mylnego. Dostępna dzisiaj technologia pozwala w prosty, a jednocześnie skuteczny sposób stworzyć atrakcyjny wzór na odzieży. Korzystają z niej firmy tworzące ubrania z kolorowymi nadrukami. Ofertę jednej z nich znajdziecie na stronie https://www.mar-pol.net.pl/druk. Chcesz się dowiedzieć, jak powstają Twoje ulubione kolorowe koszulki? Poniżej znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Metody tworzenia nadruków

Najbardziej powszechnym sposobem tworzenia nadruków jest druk płaski, a konkretnie offsetowy. Ze względu na niskie koszty realizacji stosuje się go najczęściej. Dzięki temu możliwe jest tworzenie oryginalnych obrazów, które występują w limitowanych ilościach.

Druk cyfrowy to taki, w którym dane do drukowania dostarczane są w formie komputerowej. Taki zapis przekazuje się do urządzenia drukującego. W nim powstaje gotowy, interesujący nas obraz.

Kolejny sposób to druk rotacyjny. W tym przypadku materiał przepuszcza się równomiernie przez maszynę drukującą. Poszczególne kolory nakładane są na tkaninę jako kolejne warstwy.

Ostatnią metodą tworzenia nadruków, o której należałoby wspomnieć, jest druk sublimacyjny. Używając specjalnych, bazujących na wodzie atramentów, tworzy się obraz na papierze. Następnie jest on przenoszony na tkaninę z wykorzystaniem wysokiej temperatury i ciśnienia.

Rodzaj metody, która zostanie zastosowana, zależy od tego, na jakiej tkaninie ma powstać obraz. Róże materiały w różny sposób reagują bowiem na poszczególne działania. Aby uzyskać najlepsze i najtrwalsze z możliwych efekty, producenci kolorowych koszulek dopasowują właściwe techniki. Dzięki temu, bez względu na rodzaj tkaniny, klient może cieszyć się wybranym obrazem przez długi czas.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak w prosty sposób zmienić swój codzienny wygląd?
Jak w prosty sposób zmienić swój codzienny wygląd?
Zmiany w wyglądzie dodają energii i sił oraz znakomicie wpływają na samopoczucie. Nic tak nie poprawia humoru jak nowa fryzura […]
Pierwszy spływ kajakowy – poradnik dla początkujących
Pierwszy spływ kajakowy – poradnik dla początkujących
Twój pierwszy spływ kajakowy będzie jedną z najbardziej ekscytujących przygód, jakie przeżyjesz. Jeśli to możliwe, zaplanuj wyprawę z innym doświadczonym […]
Co jest niezbędne zimą?
Co jest niezbędne zimą?
Zima rządzi się swoimi własnymi prawami. Bez względu na to, jakie warunki pogodowe są przez meteorologów zapowiadane, powinniśmy zawsze być […]