- Przemysł i technika

Czy komputer poleasingowy to dobra inwestycja?

Zakup nowego komputera to bardzo duża inwestycja. Tymczasem przynajmniej raz na kilka lat koniecznością jest nabywać nowy sprzęt, z uwagi na ograniczone możliwości ulepszania starego. Nie da się natomiast nie zauważyć, że z roku na rok programy i gry stają się coraz bardziej wymagające, co wymusza posiadanie coraz mocniejszego sprzętu. Czy jest możliwość, by w niskich pieniądzach zdobyć komputer z wyższej półki, który bez problemu uruchomi najnowsze oprogramowanie? Okazuje się, że jak najbardziej.

Kupujemy sprzęt poleasingowy

W obecnych czasach branie różnych rzeczy w leasing jest rzeczą zupełnie normalną. Robią to już nie tylko firmy, ale także osoby prywatne. Mowa nie tylko o samochodach, ale coraz częściej również urządzenia RTV/AGD można leasingować. Tutaj otwiera się natomiast opcja na zakup taniego, ale bardzo dobrego komputera. Wystarczy tylko, że znajdziemy sprzęt wcześniej użytkowany przez jakąś firmę, a teraz wystawiony do sprzedaży. Urządzenia takie można znaleźć np. tutaj: https://www.brandkomp.pl/pl/c/Komputery-poleasingowe/2.

Na jakie parametry można liczyć?

Sprzęt poleasingowy, który użytkowały firmy, będzie miał przede wszystkim mocny procesor i dużo pamięci RAM. Uruchomimy na nim bez problemu wszelkiego rodzaju programy biurowe, czasami także aplikacje do renderingu 3D, jeśli sprzęt był przeznaczony dla grafików. Jeśli natomiast chcemy posiadać komputer do gier, to dobrym pomysłem jest poszukać ofert takich maszyn, które były leasingowane osobom prywatnym. Tam z pewnością znajdziemy podzespoły, które pozwolą uruchomić najnowsze gry, takie jak choćby mocne karty graficzne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

3 × 3 =