Klawiatura – jej rodzaje i ich specyfikacja

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Klawiatura jest niezbędnym elementem komputera, a także wielu urządzeń przemysłowych. Na rynku dostępne są różne rodzaje klawiatur, które różnią się od siebie wyglądem oraz specyfikacją. Przed dokonaniem wyboru warto zapoznać się z nimi i ocenić, która z nich będzie najodpowiedniejsza i najbardziej ułatwi pracę. 

Charakterystyka klawiatur

Biorąc pod uwagę sposób instalacji klawiatury można wyróżnić te wbudowane, które występują w laptopach, samodzielne, które są urządzeniami wejściowymi i podłącza się je do komputera, tabletu lub innego urządzenia elektronicznego, a także ekranowe, czyli te na ekranach tych urządzeń. Klawiatury samodzielne można dodatkowo podzielić ze względu na to, w jaki sposób łączą się z komputerem na przewodowe oraz bezprzewodowe działające w oparciu o funkcję bluetooth lub standard radiowy 2,4 GHz. Inny podział dotyczy mechanizmów, które zostały w niej zastosowane. Biorąc pod uwagę ten aspekt wyróżnia się klawiatury membranowe, nożycowe oraz mechaniczne. 

Pierwsza z nich, czyli membranowa jest bardzo często wybierana przez użytkowników. W jej przypadku pod wszystkimi klawiszami umieszczona jest specjalna membrana z wypustkami, nazywanymi też kopułkami. Gdy użytkownik naciska konkretny klawisz wypustek dotyka przełącznika znajdującego się na płytce drukowanej wysyłając w ten sposób impuls elektryczny, w wyniku czego na ekranie pojawia się konkretny znak. 

Klawiatury nożycowe także posiadają membranę, ale dodatkowo zostały wyposażone w mechanizm tzw. nożyc, które równoważą nacisk na kopułkę. Są one najczęściej stosowane w laptopach. W przypadku klawiatur mechanicznych każdy klawisz wyposażony jest we własny osobny przełącznik, tzw. switch, w których elementem roboczym jest stalowa sprężyna. Ten rodzaj klawiatury najczęściej wykorzystywany jest wśród graczy, którzy potrzebują precyzyjnego i trwałego sprzętu. Poszukując dobrej jakości sprzętu dopasowanego do indywidualnych potrzeb warto zapoznać się z bogatą ofertą dostępną na stronie https://www.maszczyk.pl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy języka obcego można nauczyć się w każdym wieku?
Czy języka obcego można nauczyć się w każdym wieku?
Wiele ludzi mówi o sobie, że nie ma talentu do języków obcych. To jednak w dużej mierze przypadków nieprawda – […]
Jakimi dodatkami warto upiększyć wnętrze swojego domu?
Jakimi dodatkami warto upiększyć wnętrze swojego domu?
Piękna aranżacja składa się nie tylko z mebli oraz ozdobnych elementów wieńczących ściany, czy podłogi. Poza stolarką, w efektownym salonie, […]
Szkło hartowane na telefon – jak je przykleić i co jaki czas założyć nowe?
Szkło hartowane na telefon – jak je przykleić i co jaki czas założyć nowe?
Wiele osób stara się odpowiednio zabezpieczyć swoje urządzenia. Sprzętem najbardziej podatnym na usterki mechaniczne jest nasz smartfon. Współczesne telefony posiadają […]