Dlaczego opłaca się sprowadzać uszkodzone auta?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Duży wybór pojazdów różnych klas

Import aut zagranicznych do Polski od wielu lat nie słabnie. Zwykle pojazdy, które docierają do kraju, mają mniejsze lub większe uszkodzenia. Warto więc zastanowić się, dlaczego opłaca się sprowadzać uszkodzone auta. Wynika to przede wszystkim z niskich zarobków Polaków. Wielu rodaków nadal nie stać na zakup nowego samochodu z salonu, dlatego są zmuszeni szukać ciekawych modeli na rynku wtórnym. Rynek wtórny pojazdów, które od nowości jeżdżą po polskich drogach, jest mocno ograniczony, dlatego jest on rozszerzany o samochody z Europy Zachodniej. Tylko w Niemczech zarejestrowanych jest blisko 45 milionów aut, dlatego trudno się dziwić, że znaczna część z nich trafia do Polski.

Duża ilość samochodów sprawia, że handlarze mają z czego wybierać. Chętnie sięgają zwłaszcza po egzemplarze bogato wyposażone, które są trudno dostępne w Polsce. W ostatnim czasie coraz większą popularnością cieszy się import aut powypadkowych ze Stanów Zjednoczonych. Takie samochody za oceanem są do nabycia za niewielkie pieniądze poprzez licytacje lub aukcje, o czym można dowiedzieć się na https://www.amer-auto.pl/aukcje.html.

Oczywiście do kosztów zakupu doliczyć należy koszty transportu, cło, akcyzę oraz inne opłaty. Dlatego też przed zakupem amerykańskiego samochodu należy dokładnie wszystko przeliczyć, aby przekonać się, czy import będzie opłacalny. Szczegółowych informacji o tym, jak w praktyce wygląda import amerykańskich samochodów najłatwiej uzyskać, wpisując w wyszukiwarkę internetową frazę “auta uszkodzone USA”. Można uzyskać wiedzę m.in. o tym, jakie auta warto sprowadzać i jakie koszty trzeba ponieść.

Niższe koszty naprawy w Polsce

Opłacalność sprowadzania uszkodzonych aut do Polski wynika również z innego powodu. W Stanach Zjednoczonych oraz państwach Europy Zachodniej bardzo często nie naprawia się aut, które brały udział w zdarzeniach drogowych. Obywatele tych krajów nie chcą jeździć naprawianymi samochodami. Stać ich na to, żeby dołożyć nieco pieniędzy i kupić całkowicie nowe auto. Istotny wpływ na takie postępowanie mają również wysokie koszty serwisowania, które sprawiają, że naprawy są często nieopłacalne. W Polsce ceny materiałów i robocizny są zdecydowanie niższe.

Dlatego też handlarzom opłaca się kupić tanio, uszkodzony pojazd za granicą i naprawiać go w kraju. Taki egzemplarz po obróbce blacharskiej i lakierniczej często wygląda jak nowy i jedynie wprawne oko jest w stanie wychwycić miejsca, w których dokonywane były poprawki. Jeśli uszkodzenia nie były duże, a naprawa wykonana została rzetelnie, jazda takim samochodem jest w pełni bezpieczna i komfortowa.

Niestety czasem zdarzają się egzemplarze, których elementy konstrukcyjne uległy uszkodzeniu. Auta takie na pierwszy rzut oka wyglądają efektownie, jednak ich stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Żeby nie kupować przysłowiowego kota w worku, należy pamiętać, aby zawsze przed zakupem dokonać szczegółowych oględzin samochodu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Problemy ze światłami w samochodzie – co może być ich przyczyną?
Problemy ze światłami w samochodzie – co może być ich przyczyną?
Światła samochodowe, podobnie jak pozostałe jego części, ulegają naturalnemu zużyciu, co sprawia, że nie można normalnie użytkować pojazdu, szczególnie po […]
Jaką odzież wybrać?
Jaką odzież wybrać?
Pomysłów na to, jak ciekawie się ubrać jest tyle ilu ludzi na świecie. Każdy ma swoją wizję na ten temat. […]
Najpopularniejsze narzędzia służące promowaniu marki
Najpopularniejsze narzędzia służące promowaniu marki
W dzisiejszych czasach żadna firma nie jest w stanie skutecznie konkurować na rynku z innymi podmiotami bez wdrożenia przemyślanej kampanii […]