Karmy dla ptaków hodowlanych

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Hodowanie ptaków może być bardzo ciekawym hobby. Gatunki takie jak choćby gołębie bardzo mocno przyzwyczajają się do właściciela hodowli. Dodatkowo, gdy posiadamy rzadkie okazy ptactwa, możemy nawet zrobić z tego dobry interes. Z drugiej strony opieka nad ptakami to wielkie wyzwanie i odpowiedzialność. Podpowiadamy jak odpowiednio się nimi zajmować.

Wybieramy karmę dla gołębi

Pożywienie dla ptaków w hodowli musi spełniać kilka istotnych warunków. Przede wszystkim zwierzęta muszą się odpowiednio rozwijać i rosnąć. Po drugie, muszą mieć dostarczone wszystkie niezbędne składniki do budowy silnego układu kostnego oraz mięśniowego. Po trzecie, ważne jest uzupełnianie diety o składniki antybakteryjne i przeciwwirusowe, aby ptactwo nie chorowało.

Karmy dla gołębi dostępne na rynku są naprawdę przeróżne, dlatego powinniśmy przeprowadzić poszukiwania, zanim zdecydujemy się na konkretną. Nie kierujemy się tylko i wyłącznie ceną, ale przede wszystkim opiniami innych hodowców. Możemy je pozyskać z sieci albo osobiście.

Gdzie kupować karmę dla ptaków?

Karmy możemy nabywać w sklepach zoologicznych bądź hurtowniach, albo też w internecie. Ten pierwszy sposób jest najmniej ekonomiczny, najlepiej jest kupować w hurtowniach, jednak wtedy musimy brać naprawdę sporą ilość. W sieci natomiast mamy ceny praktycznie hurtowe, a możemy zamówić dokładnie tyle, ile chcemy.

W dobrych cenach w internecie znaleźć możemy na przykład produkty Versele Laga i tym podobne. Ostateczny wybór i sposób zakupu musimy przeanalizować w oparciu o wszystkie powyżej przedstawione porady.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Dlaczego warto wybierać prywatną opiekę zdrowotną?
W naszym kraju funkcjonuje powszechna państwowa służba zdrowia, która ma na celu zapewnienie opieki medycznej każdemu obywatelowi. W praktyce jednak […]
Właściwości oleju konopnego tłoczonego na zimno
Olej konopny tłoczony na zimno, jest wytwarzany z nasion konopii siewnej, nie z popularnie kojarzonej konopii indyjskiej o właściwościach psychoaktywnych. […]
Owocowe desery – kilka ciekawych propozycji
Zdecydowana większość ludzi przepada za owocami. Nie ma się temu co dziwić, gdyż charakteryzują się one wspaniałym smakiem. Z tego […]