- Dom i otoczenie

Jakiego typu umywalkę można zakupić do własnej łazienki?

Zlew jest najważniejszą cechą w łazience. Jest to centralny punkt pomieszczenia i musi wyglądać dobrze, być funkcjonalny i oferować funkcje, które chcesz.

Umywalki występują na rynku we wszystkich kształtach i rozmiarach, ale istnieją dwa główne typy: ścienne i postumentalne. Typ zlewu, który wybierzesz, będzie zależał od przestrzeni Twojej łazienki i Twoich osobistych preferencji.

Umywalka montowana na ścianie

Ten typ umywalki jest montowany bezpośrednio do ściany lub próżności. Takie rozwiązanie jest zazwyczaj droższe niż modele na nóżkach, ponieważ wymagają profesjonalnej instalacji. Umywalka podwieszana jest też bardziej popularna niż jej odpowiednik na nóżkach – szczególnie wśród właścicieli domów, którzy mają mniejsze łazienki lub ograniczoną przestrzeń w swoich łazienkach.

Umywalka na piedestale

Ten typ umywalki stoi zazwyczaj na szczycie drewnianej szafki zwanej podstawą postumentu lub konsolą (lub zlewem naczyniowym). Podstawa cokołu może być wykonana z drewna lub marmuru; będzie pasować do innych szafek w schemacie projektowania łazienki w Twoim domu. Umywalki na cokole są łatwiejsze do zainstalowania niż zlewy montowane na ścianie, ponieważ nie wymagają żadnych dodatkowych prac hydraulicznych i mogą być łatwo przenoszone w razie potrzeby. Umywalki na piedestale są często używane w małych łazienkach, ponieważ nie zajmują dużo miejsca. Umywalka na piedestale to także dobry wybór, jeśli szukasz modelu w bardziej tradycyjnym stylu, który dobrze pasuje do starszych domów lub wystroju w stylu retro.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

16 + 10 =