- Dom i ogród

Jak zabezpieczyć swoje mienie przed kradzieżą?

Do kradzieży w mieszkaniach dochodzi bardzo często. Złodzieje potrafią wykorzystać chwilę nieuwagi domowników, ich dłuższą nieobecność, a często nawet chwilowe wyjście na zakupy. W trakcie takich przestępstw dochodzi często do utraty znacznej części majątku. Jakie zatem techniki warto stosować, aby uchronić mieszkanie przed kradzieżą?

Odpowiednie zabezpieczenie mieszkania

Podstawową kwestią jest zadbanie o odpowiednie zabezpieczenie mieszkania. Przydadzą się tutaj solidne drzwi i antywłamaniowe zamki. Nawet jeżeli włamywacz zdecyduje się na próbę kradzieży, wówczas wyważenie takich drzwi zajmie mu więcej czasu, a przede wszystkim będzie bardzo hałaśliwe. Nie należy również pozostawiać kluczy w miejscach typu „pod wycieraczką”. To zwyczajne zaproszenie złodzieja do dokonania przestępstwa. Dodatkowo warto unikać trzymania w domu dużych sum pieniędzy czy kosztowności.

 Biuro Ochrony Mienia

Bardzo ciekawą opcją jest skorzystanie z oferty Biura Ochrony Mienia, którym jest na przykład https://www.silezjan.pl/. Taka jednostka odpowiada za profesjonalną ochronę majątku przed kradzieżą. W organizacji znajdują się grupy interwencyjne, których zadaniem jest zareagowanie na każde zgłoszenie. Istnieje możliwość zainstalowania monitoringu i systemów alarmowych, które będą stale czuwać nad majątkiem i skutecznie zniechęcać potencjalnych włamywaczy. Każdy mieszkaniec uzyska wówczas kod dostępu do alarmu, który przy nieobecności domowników pozostanie włączony. Sygnał alarmu natychmiastowo odstrasza złodziei i informuje grupę ochrony o konieczności interwencji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

czternaście − 5 =