Współcześnie, w dobie powszechnego zabiegania i braku czasu na odpoczynek, wiele osób cierpi na przewlekłe choroby narządu ruchu. Istnieje szereg sposobów radzenia sobie z tego typu dolegliwościami, ale najbardziej skutecznym z nich jest fizykoterapia, wykorzystująca do leczenia różnego rodzaju bodźce – m.in. prąd, światło, ultradźwięki, ciepło czy zimno.
Fizykoterapia spełnia trzy zasadnicze funkcje: prewencyjną (mało intensywne formy ruchu, które zapobiegają rozwojowi przewlekłych dolegliwości, np. ostrych bólów kręgosłupa), leczniczą (ćwiczenia dostosowane do konkretnych problemów zdrowotnych z narządami ruchu, np. niedowładów po złamaniu kości) oraz rehabilitacyjną (czynności mające na celu usprawnienie osób, które były przez długi czas unieruchomione, np. wskutek urazów głowy).
Oczekiwania wszystkich tych, których potrzeby mieszczą się w zakresie każdej z wymienionych funkcji terapii ruchowej, spełnia bez wątpienia fizykoterapia Lublin. Warto nadmienić, że jedną z najnowocześniejszych form tego typu leczenia jest tzw. tlenoterapia w specjalnej komorze hiperbarycznej. Jest to metoda nieinwazyjna, wykorzystująca tlen pod podwyższonym ciśnieniem atmosferycznym, który jest w efektywny sposób dostarczany do wszystkich komórek ciała (zwłaszcza do obszarów źle ukrwionych).
Zabieg taki skutkuje poprawieniem mechanizmów gojenia i wzmożeniem procesów naprawczych po różnych uszkodzeniach w obrębie narządu ruchu. Komentarze w internecie wskazują wyraźnie, że wielu pacjentom pomogła zwłaszcza komora hiperbaryczna w Lublinie.