- Biznes i marketing

Jakie wykładziny sprawdzą się w pomieszczeniach biurowych?

Pomieszczenia biurowe to miejsca, po których przemieszcza się wiele osób każdego dnia. Nie są to warunki odpowiednie dla zwykłej, materiałowej wykładziny dywanowej, która szybko ulega zniszczeniu, odgnieceniom, wytarciom, a także jest dość trudna do czyszczenia. Z kolei wykładziny przemysłowe z tworzywa nie zawsze pasują estetyką do naszej wizji biura – są mało eleganckie i przywodzą na myśl raczej hale i magazyny, a nie pomieszczenia biurowe, w których wolelibyśmy stworzyć bardziej przytulną atmosferę. 

Trwałe wykładziny do biura – jakie wybrać?

Rozwiązaniem może być wykładzina przemysłowa flokowana. Jej sporą zaletą jest łączenie trwałości i wytrzymałości standardowych wykładzin przemysłowych z estetycznym efektem wykładzin dywanowych. Dzięki stworzeniu z elastycznego tworzywa idealnie znosi codzienne obciążenie w postaci wielu tysięcy wykonanych na niej kroków, a giętkie włókna odpowiadają za przyjemny w odbiorze wygląd przywodzący na myśl miękkie dywany.

Do tego specjalna struktura włókien zapewnia doskonałą izolację akustyczną, wyciszając w ten sposób pomieszczenia, a także izolację termiczną, chroniąc od chłodu podłogi. Wybierając wykładziny flotex, warto mieć też na uwadze, że chodzi się po nich zwyczajnie wygodniej niż po twardym betonie – również i pod tym względem są one bliższe tekstylnym dywanom. Natomiast pod względem higieniczności i odporności na ścieranie w niczym nie ustępują wykładzinom przemysłowym, dlatego są idealnym rozwiązaniem do większości pomieszczeń biurowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

12 + trzy =