Jaką kołdrę na zimę wybrać?

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Chyba każdy z nas chociaż raz w życiu obudził się rano zmarznięty. To bardzo nieprzyjemne uczucie, które najczęściej dopada nas zimą. Taka noc może w najgorszym wypadku zaowocować przeziębieniem lub grypą, a w najlepszym, zepsuje nam jedynie poranek.

Najprostszym sposobem, aby takich sytuacji uniknąć, jest zakup odpowiedniej kołdry. Ciepła kołdra zimą poprawi komfort naszego snu, dzięki czemu każdego ranka obudzimy się pełni pozytywnej energii oraz sił do działania. Pod jaką kołdrą najlepiej jest zatem spać podczas zimowych nocy?

Sprawdzony puch

Najbardziej oczywistym wyborem jest kołdra puchowa. Takie kołdry, zazwyczaj wypełnione gęsim puchem, z powodzeniem stosowały jeszcze nasze babcie. Puchowe kołdry zimowe to niezawodny sposób na zapewnienie dużej ilości ciepła podczas snu. Niektórzy ich użytkownicy zimą nawet nie włączają w sypialni ogrzewania.

Oczywiście, są różne rodzaje puchowych kołder. Generalna zasada jest taka, że im kołdra cięższa, tym cieplejsza. Sami najlepiej wiemy, jakie mamy potrzeby, dobierzmy zatem grubość kołdry według nich. Ta puchowa nie jest jednak rozwiązaniem uniwersalnym. Nie sięgną po nią ani alergicy, ani miłośnicy zwierząt.

Kołdra dla każdego

Istnieją na szczęście wypełnienia kołder, które powinny przypaść do gustu każdemu konsumentowi. Idealnym przykładem jest silikon. Wypełnione nim kołdry zimowe są bardzo ciepłe, a przy tym przyjazne alergikom. Bardzo łatwo jest zadbać o ich czystość, mogą one bowiem być prane w pralce. Dla osób, których sercu bliska jest ochrona środowiska, polecamy natomiast kołdry wypełnione bambusem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Czy można zamontować zamek do drzwi przesuwnych?
Czy można zamontować zamek do drzwi przesuwnych?
Posiadanie odpowiedniego mieszkania i domku jednorodzinnego to marzenie każdego z nas. Pod różnymi względami staramy się dążyć do jego realizacji. […]
Jak zabezpieczyć towar w magazynie?
Magazyny to przestrzenie, w których nierzadko przechowuje się towary o bardzo dużej wartości. Z tego powodu zachodzi tam konieczność wprowadzenia […]
3 gadżety, które znacznie ułatwiają opiekę nad małym dzieckiem
3 gadżety, które znacznie ułatwiają opiekę nad małym dzieckiem
Niewiele jest rzeczy bardziej wyczerpujących niż opieka nad noworodkiem lub niemowlakiem. Nie śpisz całą noc, musisz dbać o to, by […]